Menu toggle

Witamy

Porównaj ceny używanych drzwi samochodowych

Znajdź teraz:

Szukaj po: | Numer OEM części | Marka samochodu

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 681

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Dostępnych części : 466

BMW

BMW

Dostępnych części : 954

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 229

Ford

Ford

Dostępnych części : 635

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 341

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 172

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 421

Opel

Opel

Dostępnych części : 617

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 376

Seat

Seat

Dostępnych części : 116

Skoda

Skoda

Dostępnych części : 231

Toyota

Toyota

Dostępnych części : 286

Volvo

Volvo

Dostępnych części : 512

VW

VW

Dostępnych części : 863

Drzwi samochodowe

 

Same drzwi samochodowe są jedną z części zamiennych, które bardzo rzadko wymagają wymiany z powodu zużycia.

Jeżeli na skutek wypadku doszło do uszkodzenia drzwi samochodowych w stopniu większym niż tylko kilka zadrapań lakieru, czasami warto wymienić całe drzwi, ponieważ większość używanych drzwi samochodowych kosztuje mniej niż 135 EUR, a sama wymiana jest prosta.

Jeśli zostawisz drzwi w punkcie recyklingu samochodów, aby części, które wciąż działają, zostały ponownie wykorzystane w przyszłości, to oczywiście, jeśli chodzi o ochronę klimatu, jest to dobre rozwiązanie.

W zależności od rodzaju uszkodzenia, może się jednak okazać, że najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie poproszenie mechanika o wycenę naprawy.

Drzwi samochodu — zrób to sam

Jeśli lubisz majsterkować, to oczywiście uda Ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy. W Internecie można znaleźć różne poradniki, które pomogą Ci rozwiązać niektóre problemy samodzielnie, jeśli masz odpowiednie części zamienne i właściwe narzędzia.

Tutaj na przykład można znaleźć wskazówki, jak naprawić/wyregulować przekrzywione drzwi, jeśli to zawiasy, a nie same drzwi uległy rozregulowaniu: https://www.bilpris.dk/guide.do?GUIDEID=46

Obwód elektryczny

W przeciwieństwie do samych drzwi i okładziny wewnętrznej, obwód elektryczny, który jest podstawowym elementem systemu zamka centralnego, z reguły wymaga w pewnym momencie wymiany, ponieważ jest on bardzo często używany.

Z reguły jest to zadanie dla mechanika.

Wymiana szyb samochodowych

Jeśli chcesz, aby profesjonalista wymienił szybę w Twoim samochodzie, będzie to zazwyczaj kosztować od 250 do 400 EUR.

Jeśli masz odwagę zamontować szybę w drzwiach samochodu samodzielnie, na YouTube znajdziesz różne poradniki na ten temat.

Tutaj znajduje się anglojęzyczna instrukcja wideo dotycząca wymiany szyb: https://www.youtube.com/watch?v=NfVDI9cpMiY

Wymiana listwy izolacyjnej

Dla większości ludzi wymiana listwy izolacyjnej to nic trudnego.

1) Zdejmij gumowe listwy, które chcesz wymienić i upewnij się, że na drzwiach nie pozostały żadne resztki kleju/gumy.

2) Zmierz i wytnij nowe gumowe listwy. Na początek lepiej wyciąć kawałek, który będzie za długi, niż za krótki. Używane, sprawne listwy izolacyjne można znaleźć na stronie Autoparts24 w cenie od 70 do 135 EUR.

3) Jeśli nowe listwy są samoprzylepne, wystarczy mocno docisnąć listwę do drzwi samochodu. W przeciwnym razie należy użyć kleju, który przywiera do metalu i materiału, z którego wykonana jest listwa. Najczęściej gumy.

Wymiana okładziny wewnętrznej

Na szczęście udało nam się znaleźć anglojęzyczny poradnik dotyczący wymiany wewnętrznej części drzwi samochodu – po kliknięciu w poniższy link pojawi się poradnik ze zdjęciami od strony 56.

https://books.google.cl/books?id=uzG25spe5MAC&pg=PA57&lpg=PA57&dq=how+to+change+insulation+car+door&source=bl&ots=zBTs2ymsHG&sig=ACfU3U3EJetcEBbedBGnUBPEYAzvCvLXGQ&hl=da&sa=X&ved=2ahUKEwjQ6_D9i5HnAhU1E7kGHVjFDXc4ChDoATAIegQICRAB#v=onepage&q=how% % 20to% 20change 20insulation% 20car% 20door & f = false

Wymiana klamki

Wymiana klamki drzwi samochodu jest prosta. Zazwyczaj klamkę mocuje się do drzwi za pomocą śrub z łbem krzyżowym, a jedynym potrzebnym narzędziem jest odpowiedni śrubokręt.

Zawsze należy zachować ostrożność podczas wymontowywania części z pojazdu, aby nie uszkodzić innych części samochodu.

Na Autoparts24 większość klamek kosztuje od 40 do 70 EUR, niezależnie od tego, czy chodzi o klamki wewnętrzne czy zewnętrzne. Prawie o połowę taniej niż w przypadku zakupu nowych klamek.

Podsumowanie

Ceny części zamiennych do drzwi samochodowych różnią się w zależności od tego, jaki element jest wymieniany.

Jeśli masz czas i ochotę na samodzielną wymianę części, pomożemy Ci dobrać odpowiednie elementy do drzwi Twojego auta, nieważne czy są to drzwi z prawej czy lewej strony, przednie czy tylne.

Wszystkie nasze części są zgodne z oryginalnym standardem jakości i posiadają 2-letni okres gwarancji dla klientów prywatnych, więc nawet jeśli kupujesz tanie części zamienne do drzwi samochodowych, nadal masz gwarancję pozytywnego doświadczenia zakupowego.

Jeśli po przeczytaniu artykułu nadal masz pytania, poniżej zebraliśmy kilka podstawowych zagadnień dotyczących wymiany i renowacji drzwi samochodowych.

Kiedy należy wymienić drzwi samochodu?

Z reguły żywotność drzwi samochodowych jest tak długa, jak żywotność samego samochodu. Przede wszystkim przy wypadkach drogowych drzwi samochodowe ulegają na tyle poważnym uszkodzeniom, że konieczna jest ich wymiana.

W przypadku problemów z rdzą lub zamkiem centralnym w drzwiach samochodowych najlepszym rozwiązaniem jest zazwyczaj naprawa lub renowacja, jednak naprawienie i wyrównanie uszkodzonych drzwi samochodowych często kosztuje tyle samo, co używany zamiennik – ok. 135 EUR.

Ile kosztują nowe drzwi samochodu?

Fabrycznie nowe drzwi do zwykłego samochodu osobowego zwykle kosztują od 335 do 600 EUR, podczas gdy zużytą oryginalną część można znaleźć za mniej niż 135 euro na Autoparts24.

Jak wspomniano, drzwi samochodowe to solidny element pod każdym względem (sama blacha, szyba samochodowa, okładzina wewnętrzna i części elektryczne), dlatego niezależnie od tego, czy kupujemy nową czy używaną część, nie ma to większego znaczenia dla jej żywotności.

Poszczególne części do drzwi samochodowych można znaleźć również na Autoparts24 – dzięki naszej sieci autoryzowanych punktów recyklingu samochodów w Niemczech posiadamy szeroką gamę części zamiennych – od gumowych listew i szyb samochodowych po zawiasy i klamki.

Jak znajdę odpowiednie drzwi do mojego samochodu?

Na autoparts24.co.uk zawsze znajdziesz odpowiednią część zamienną na podstawie tablicy rejestracyjnej lub numeru VIN pojazdu. Wystarczy wpisać numer na stronie głównej autoparts24, aby wyświetlić poglądowy wykaz wszystkich części zamiennych, które posiadamy w magazynie dla danego pojazdu.

Oryginalny numer seryjny części zamiennej można również znaleźć na drzwiach samochodu lub w instrukcji obsługi pojazdu.

Jeśli chodzi o drzwi samochodu, znalezienie odpowiedniej części zamiennej jest stosunkowo proste. Zwłaszcza jeśli wymieniasz oryginał na część zamienną z Autoparts24, nie możesz się pomylić.

Oczywiście, możliwe jest również znalezienie używanej części zamiennej wyprodukowanej przez inną firmę niż producent samochodu, ale cena będzie często taka sama, więc po co sobie utrudniać życie?

Ile kosztuje wymiana drzwi samochodowych?

Wymiana drzwi samochodowych to stosunkowo prosty proces.

Należy zdemontować panele osłaniające przewody elektryczne łączące drzwi samochodu z akumulatorem, odłączyć przewody elektryczne i zdjąć drzwi samochodu z zawiasów.

Cena nie powinna przekraczać 40 do 70 EUR przy wymianie pojedynczych drzwi.

Jakiego narzędzia użyć do wymiany drzwi samochodu?

Jeśli chcesz wymienić drzwi samochodu samodzielnie, wystarczy użyć śrubokręta do zdjęcia drzwi i za pomocą odpowiednich narzędzi zdemontować panele, które chronią przewody elektryczne łączące drzwi samochodu z akumulatorem.

Możesz również potrzebować zestawu lutowniczego, w zależności od tego, w jaki sposób drzwi samochodu są podłączone do obwodu elektrycznego samochodu.

Najnowsze produkty

: