Zalety zakupu części samochodowych używanych w internecie w porównaniu z wizytą w lokalnej stacji demontażu pojazdów
Jeśli należą Państwo do tej grupy osób, która chętnie majsterkuje przy własnym samochodzie lub lubi oszczędzać i samodzielnie poszukuje elementów zamiennych po atrakcyjnych cenach, to prawdopodobnie próbowali już Państwo znaleźć i kupić części na lokalnym złomowisku samochodowym.
Ponieważ żyjemy obecnie w dobie automatyzacji, cyfryzacji i digitalizacji już teraz korzystanie z usług oferowanych na cyfrowym rynku może nieść za sobą wiele zalet. Autoparts24, oddaje do Państwa użytku cyfrową platformę, gdzie z jednej strony stoją warsztaty samochodowe i właściciele pojazdów potrzebujący części zamiennych, a z drugiej stacje demontażu, które oferują te elementy po atrakcyjnych cenach. Naszym zadaniem jest zapewnienie efektywnej komunikacji obu stron. Ale więcej o korzyściach płynących z naszych usług w dalszej części artykułu.
Najpierw przyjrzyjmy się kwestii, dlaczego zakup części z drugiej ręki jest korzystny.
Czytaj więcej: Uszkodzona pompa cieczy chłodzącej: Jakie są symptomy awarii i jak wygląda naprawa lub wymiana zużytego elementu?
Korzyści wynikające z zakupu używanych części samochodowych
Są w lepszej cenie
Nie jest zaskoczeniem, że używane części samochodowe kosztują mniej niż nowe. Należy jednak pamiętać, że wysokość ceny często zależy również od stanu oferowanego produktu, popytu i sprzedawcy. W gruncie rzeczy istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia części zamiennej po dobrej cenie, zwłaszcza jeśli poświęci się na to sporo czasu. Niemniej jednak tylko zakup i wykorzystanie używanych części samochodowych może znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów niejednej naprawy. Więc jeśli pragną Państwo zaoszczędzić, zapraszamy do skorzystania z oferty na naszej stronie i zakupu oferowanych przez nas oryginalnych, używanych elementów zamiennych .
Przyjazny dla środowiska
Recykling samochodów wycofanych z eksploatacji zapobiega sytuacji, w której część samochodowa leży bezużytecznie i rdzewieje gdzieś na wysypisku śmieci. Kiedy materiały i części samochodowe pozyskane w wyniku demontażu ponownie wracają do użytku, zapobiega to powstawaniu odpadów samochodowych i wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na nowe części, które nierzadko powstają wskutek szkodliwych dla środowiska naturalnego procesów produkcyjnych.
Często można znaleźć oryginalne części samochodowe (OEM)
W przeciwieństwie do nowych części samochodowych, które są nagminnie podrabiane, w przypadku części używanych często można znaleźć oryginalne elementy. Podróbki mogą wydawać się atrakcyjne na początku, ale na dłuższą metę mogą znacząco obniżyć wydajność pojazdu.
Z tego względu zakup originalnych, używanych części zamiennych jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, gdy mamy na celu utrzymanie sprawnego stanu i przedłużenie żywotności samochodu.
Krótszy czas oczekiwania
W niektórych przypadkach trzeba czekać blisko pięć tygodni na import nowych części, podczas gdy wiele firm zajmujących się demontażem ma już na składzie elementy zamienne, które mogą być dostarczone w ciągu kilku dni. Jedyne co pozostaje to złożenie zamówienia i odczekanie niewielkiej ilości czasu (zazwyczaj mniej niż tydzień) na dostawę przesyłki.
Powyżej przyjrzeliśmy się korzyściom płynącym z zakupu używanych części samochodowych. Ale jakie są zalety szukania elementów zamiennych u firm zajmujących się demontażem pojazdów i pośredników operujących online w porównaniu z osobistą wizytą na pobliskiej stacji DP?
Czym zamawianie używanych części samochodowych przez internet przewyższa wizytę na pobliskim złomowisku?
Łatwiejsze zlokalizowanie poszczególnych części
W porównaniu do oryginalnych, nowych części samochodowych używane elementy zamienne są stosunkowo łatwiejsze do zlokalizowania. Jeśli chcą Państwo zakupić nową część, konieczne jest skontaktowanie się z producentem pojazdu i złożenie zamówienia. Należy tutaj nadmienić, iż wiele części zostaje wysyłane z Japonii, Niemiec lub siedziby producenta, co znacznie wydłuża okres oczekiwania na dostawę. Niejednokrotnie jednak zdarza się również, że w przypadku popularnych marek samochodów, mogą występować kłopoty z dostępnością. Dotyczy to także i starszych modeli aut, dla których okres produkcji części zamiennych właśnie dobiega końca, bądź niedawno wygasł. Także przestój w fabrykach i kłopoty z materiałami, szczególnie obecnie w dobie pandemii, mogą znacznie utrudnić dotarcie do porządanej części.
Inaczej ma się rzecz w przypadku nabywania części używanych online. Wystarczy jedynie wyszukać sprzedawcę, złożyć zamówienie na jego stronie internetowej, a reszta zrobi się sama. Przesyłka zostanie dostarczona prosto do Państwa drzwi.
Dogodniejsze porównanie jakości danej części i jej cen
Kiedy zdecydują się Państwo na zamówienie części zamiennej u pośrednika online, to automatycznie ułatwi cały proces lokalizacji dostępnej części. Warto nadmienić, że wielu sprzedawców online dysponuje regularnie uaktualnianym inwentarzem, zawierającym informację o dostępności danej części, jej jakości i cen oferowanych przez poszczególnych dostawców. W ten sposób można łatwo porównać ceny i zdecydować się na najlepszą ofertę.
W porównaniu z zakupem części samochodowych ze złomowiska, gdzie ceny towaru mogą się wahać a elementy zamienne zostają często przeceniane, zakup części samochodowych przez internet jest bezpieczniejszą alternatywą i oferuje transparentność kosztów.
Sprzedawcy internetowi dysponują rozleglejszą ofertą
Kiedy odwiedzą Państwo stronę internetową dostawcy części zamiennych, taką jak Autoparts24.pl, niewątpliwie zrobi na Państwu wrażenie szeroki asortyment oferowanych tam części samochodowych. Firmy takie dysponują dostępem do produktów z licznych autoryzowanych stacji demontażu pojazdów w skali europejskiej, co oznacza, że niezależnie od marki i modelu pojazdu, istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniej części.
Dla porównania, wiele lokalnych złomowisk samochodowych posiada tylko ograniczony wybór używanych części zamiennych w swojej ofercie, więc istnieje ryzyko, że nie zawsze natrafi się na kompatybilny element.
Dlaczego więc zadawać sobie tyle trudu tułając się po okolicznych złomowiskach, kiedy zakup części na rynku cyfrowym jest po prostu o wiele dogodniejszy? U sprawdzonych pośredników, takich jak Autoparts24 znajdą Państwo sprawdzone i dobre jakościowo części zamienne po konkurencyjnych cenach.
Łatwo sprawdzić, czy części pasują do konkretnego modelu samochodu, rocznika i wyposażenia
Największym wyzwaniem przy zakupie używanych części samochodowych jest ustalenie, czy są one kompatybilne z własnym pojazdem. Często może zdarzyć się, że odnajdziemy część samochodową, która na pierwszy rzut oka pasuje do modelu naszego samochodu, ale mimo to nie jest zgodna ze względu na inny rok produkcji. Taka sytuacja może nas wtedy rozczarować.
Korzystając z internetowych usług dostawców części, można łatwo sprawdzić, czy dana część jest odpowiednia dla modelu, rocznika i wyposażenia Państwa samochodu, ponieważ te informacje są zawsze wyszczególniane na stronie internetowej przy opisie każdej części używanej. To daje stuprocentową pewność, że dany element zamienny będzie pasować do Państwa pojazdu.
Zakupy w zaciszu własnego domu
Najlepszą rzeczą w robieniu zakupów online jest to, że można je zrobić nie wychodząc z domu. W przeciwieństwie do zakupów na lokalnych stacjach demontażu pojazdów, które trzeba odwiedzić fizycznie aby nabyć daną część, zakupy online są bardziej komfortowe, oszczędzają nam niepotrzebnych wypraw i wydatków na benzynę.
Jedyne co należy zrobić to złożyć zamówienie i oczekiwać na dostarczenie właściwej auto części.
Kupno bez ryzyka
Zakupy online są nie tylko wygodne, ale również bezpieczne. Wszystkie elementy są uprzednio sprawdzane a w przypadku jakichkolwiek problemów zawsze można skorzystać z prawa do reklamacji w ramach gwarancji. W porównaniu z zakupami części samochodowych z lokalnych złomowisk, gdzie tak do końca nie ma się gwarancji czy oferowana nam część to oryginał, zamiennik bądź podróba, zakupy online oferują większe bezpieczeństwo pod tym względem.
Dzięki zakupom online nie ma potrzeby odwiedzania autoszrotu. Zrób zakupy i zleć dostarczenie przedmiotu bezpośrednio do Ciebie!
Nie wymagana wiedza techniczna
Jeśli nie mają Państwo doświadczenia z naprawami samochodowymi, może okazać się, że żargon mechaniczny podczas wizyty w warsztacie będzie dla Państwa kłopotliwy do zrozumienia.
Zakupy online są całkowicie bezobsługowe i nie wymagają wiedzy technicznej.
Uwagi końcowe
Nasza platforma internetowa Autoparts24 łączy wszystkie wymienione powyżej zalety. To tutaj znajdą Państwo najszerszy asortyment oryginalnych, używanych i sprawnie działających części samochodowych, które są łatwo dostępne. Każda poszukiwana przez Państwa część zamienna jest oddalona zaledwie o parę kliknięć myszką i zawsze pochodzi z zasobów znajdujących się na autoryzowanych stacjach demontażu pojazdów. Niezawodna jakość, gwarancja oryginalności każdej części zamiennej oraz konkurencyjne ceny produktów dostępnych w naszej ofercie umożliwiają Państwu bezryzykowne dokonywanie zakupów w Autoparts24.
Jak założyć własny, przydomowy warsztat samochodowy? - Najcenniejsze wskazówki
Przydomowy warsztat może być używany do wykonywania podstawowych napraw w celu utrzymania sprawnego stanu pojazdu. To z kolei pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu spędzanego w drodze do mechanika, ale również i pieniędzy wydawanych na zakup części zamiennych bądź też…
Czytaj więcej
Przyczyny hałasu silnika i co robić?
Nietypowe odgłosy z komory silnika martwią każdego zmotoryzowanego. Nierzadko zdarza się, że dziwny hałas z silnika wskazuje na poważny problem z samochodem. W naszym poradniku wyjaśniamy, co może powodować, że silnik klekocze, piszczy lub ma tendencję do hurgotania. Tutaj dowiedzą…
Czytaj więcej
Oryginalne części OEM a zamienniki - oto różnice
Jeśli jakiś element w samochodzie uległ uszkodzeniu, istnieją różne możliwości pozyskania odpowiedniej części zamiennej. Nie jest rzadkością, że potencjalni nabywcy natkną się na terminy takie jak części OEM czy też części aftermarket. Ale co oznaczają te dwa określenia i czym…
Czytaj więcej
Używane części do samochodów elektrycznych: Na co zwrócić uwagę?
Samochody elektryczne posiadają specjalne elementy, które odróżniają je od tradycyjnych pojazdów z silnikami spalinowymi. W większości przypadków nie posiadają one manualnej skrzyni biegów w formie, jaka jest nam znana z pojazdów o napędzie spalinowym. Ponadto w elektrykach, ze względu na…
Czytaj więcej
Najczęściej czytane poradniki
- Układ wtryskowy w samochodzie wyjaśniony w prosty sposób - części i funkcje u...
- Konserwacja i naprawa samochodów elektrycznych: co może zrobić zwykły warsztat...
- Zwiększanie osiągów poprzez chip tuning: korzyści, zagrożenia i wskazówki
- Przewodnik: Systemy komputerowe i oprogramowanie w samochodzie
- Które części do samochodów elektrycznych najczęściej wymagają naprawy lub w...
- Pojazdy hybrydowe: Jak działa samochód hybrydowy?
- Czym jest akumulator półprzewodnikowy do samochodów elektrycznych?
- Wszystko o czujnikach silnika: od silników spalinowych po samochody elektryczne
- Zwiększ zasięg samochodu elektrycznego: Jak każdy samochód elektryczny zwięks...
- Żywotność akumulatora w samochodzie elektrycznym: Jak przedłużyć żywotnoś...
- Jaka jest kompresja silnika samochodowego?
- To jest pojemność skokowa silnika samochodowego
- Zawory silnika spalinowego: działanie, usterki i naprawa
- Podstawowe komponenty silnika spalinowego - części i funkcje
- Smarowanie silnika w samochodach: komponenty, funkcje i usterki
- Wpływ produkcji nowych części samochodowych na środowisko
- Wszystko o klasach zanieczyszczeń i ich roli w ochronie środowiska
- Remont silnika: Na czym polega remont silnika i ile kosztuje?
- Produkcja części samochodowych OEM: kluczowe elementy sektora
- Zrozumienie mocy silnika - wgląd w technologię silnika samochodowego
- Układ kierowniczy samochodu - budowa i działanie
- Układ hamulcowy samochodu - budowa, części i działanie
- Rodzaje silników w samochodach: silnik w układzie V, silnik rzędowy i silnik ty...
- 8 wskazówek przed zakupem używanego samochodu elektrycznego
- Rozróżnianie części OEM, części z rynku wtórnego i podrobionych części sa...
- Kontrolka EPC świeci się lub miga: Co robić?
- Pompa hamulcowa: działanie, wykrywanie usterek i naprawa
- Części samochodowe OEM do samochodów hybrydowych i elektrycznych
- Używane części do youngtimerów i samochodów klasycznych - najlepsze porady
- Tempomat: Działanie i naprawa tempomatu w samochodzie
- Układ wydechowy: Wszystko, co musisz wiedzieć o częściach i działaniu układu...
- System zamykania: bezpieczeństwo i niezawodne zamykanie samochodu
- Układ dolotowy powietrza do silnika - części, funkcje i wymiana
- Uszkodzony zacisk hamulcowy? Jak wymienić go samodzielnie
- Układ paliwowy: części układu paliwowego od zbiornika do cylindra
- Klimatyzacja: funkcje i komponenty samochodowego układu klimatyzacji
- Sprzęgło: struktura i funkcja wyjaśnione w prosty sposób
- Wykrywanie i wymiana uszkodzonej pompy paliwa
- Zaskoczony? Tak wiele pomp działa w samochodzie
- Najczęstsze przyczyny wadliwego samochodu elektrycznego
- 6 najważniejszych elementów bezpieczeństwa samochodu
- Błyskawiczna identyfikacja i naprawa uszkodzonego rozrusznika
- 5 typowych problemów z podwoziem i sposoby ich rozwiązywania
- 10 nieznanych części samochodowych, o których nie wie wielu kierowców
- Chłodzenie silnika: funkcja i ważne elementy układu chłodzenia
- Różnice między silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi
- Napęd na wszystkie koła: Jak działa mechanika i elementy napędu na wszystkie k...
- Jednostka sterująca silnika samochodu: wszystko o komponentach i funkcjonowaniu
- Uszkodzona jednostka sterująca silnika: przyczyny, objawy i naprawa
- HP vs. moment obrotowy: Jaka jest różnica między mocą a momentem obrotowym?
- Podstawy silników elektrycznych: jak są zbudowane, jak działają i czym się r...
- Używane części do samochodów elektrycznych: Na co zwrócić uwagę?
- VIN: Rola numeru nadwozia przy zakupie używanych części samochodowych
- Uszkodzona pompa układu ABS: Funkcja, przyczyny awarii, naprawa i wymiana
- Uszkodzona dysza wtryskowa: Diagnoza, czyszczenie i wymiana wtryskiwaczy
- Podwozie: Przegląd wszystkich elementów zawieszenia i ich funkcje
- Uszkodzony alternator: Jakie objawy występują i kiedy należy wymienić element?
- Uszkodzona pompa cieczy chłodzącej: Jakie są symptomy awarii i jak wygląda nap...
- Uszkodzona przekładnia kierownicza: Jakie są objawy i kiedy należy wymienić te...
- Uszkodzona sonda lambda: Jakie są objawy i czy mogę wyczyścić czujnik?
- Uszkodzona sprężarka klimatyzacji: Jakie są objawy i kiedy należy wymienić ko...
- Uszkodzony kolektor dolotowy: Wymienić uszczelkę czy wyczyścić kolektor?
- Nieszczelny kolektor wydechowy: Objawy uszkodzenia kolektora wydechowego lub uszcz...
- Zepsute sprzęgło: Te objawy wskazują na uszkodzenie
- Uszkodzona pompa układu wspomagania: Jakie objawy występują i kiedy należy wym...
- Uszkodzona turbosprężarka: Naprawa czy wymiana?
- Typowe problemy i naprawa uszkodzonych wałów napędowych
- Przyczyny hałasu silnika i co robić?
- Urządzenia diagnostyczne do samochodów: Czy posiadanie skanera OBD jest przydatn...
- Kiedy i jak wymieniać tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe?
- Zapalenie się kontrolki ostrzegawczej hamulca - przyczyny i co robić?
- Uszkodzony zawór EGR: Jak unikać problemów z silnikiem i oczyścić zawór EGR?
- Poprawa zużycia paliwa: Jak samochód zużywa mniej paliwa?
- Piszczące hamulce: Dlaczego hamulce piszczą i jak się tego pozbyć?
- Bezpieczne podnoszenie pojazdu: Jak podnieść samochód za pomocą lewarka i koby...
- Tłumik samochodowy: Usterki i wymiana
- Kod skrzyni biegów: Co oznacza i gdzie się znajduje?
- Silnik samochodu elektrycznego: Jakie części samochodów elektrycznych można wy...
- Przegrzanie silnika: Co należy zrobić, gdy silnik się przegrzeje?
- Zapalona kontrolka silnika: Co powinien zrobić kierowca samochodu?
- Niepożądany zapach w pojeździe: Rodzaje, przyczyny i sposoby na pozbycie się n...
- Zalety zakupu części samochodowych używanych w internecie w porównaniu z wizyt...
- Kod silnika: Co oznacza ten kod i gdzie można go znaleźć w samochodzie?
- Narzędzia do naprawy samochodu: 10 narzędzi, które powinieneś mieć
- Błędy podczas naprawy pojazdu: Oto 7 najczęstszych pomyłek
- Skrzynia biegów pojazdu: jaka jest różnica między manualną a automatyczną pr...
- Przebieg: Jak przebieg wpływa na używane części zamienne?
- Recykling samochodów: Co dzieje się z samochodem podczas recyklingu?
- Oryginalne części OEM a zamienniki - oto różnice
- Zalety oraz wady nowych i używanych części samochodowych
- Ważne kategorie części samochodowych i ich funkcje
- Przewodnik po komponentach i funkcjach silnika samochodowego
- Jak założyć własny, przydomowy warsztat samochodowy? - Najcenniejsze wskazówk...
- Częste problemy z silnikiem samochodowym: Diagnozowanie przyczyn awarii i usuwani...
- Wymiana części samochodowych: Czynności naprawcze, których nie powinieneś wyk...
- Poradnik: Samodzielne serwisowanie i naprawa samochodu
- Kapitalny remont silnika: Co warto wiedzieć?
- Poradnik: Jak dbać o silnik samochodu?
- Hałas w układzie wspomagania kierownicy - najczęstsze przyczyny i usuwanie uste...
- Najczęstsze przyczyny hałasu tylnego mechanizmu różnicowego, rozwiązywanie pr...
- Informacje o numerze VIN
- Informacje o tablicy rejestracyjnej i numerze VIN