Menu toggle

Witamy

Porównaj ceny używanych lusterek bocznych

Znajdź teraz:

Szukaj po: | Numer OEM części | Marka samochodu

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 3.294

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Dostępnych części : 1.343

BMW

BMW

Dostępnych części : 2.003

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 2.083

Ford

Ford

Dostępnych części : 2.906

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 1.472

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 1.050

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 1.688

Opel

Opel

Dostępnych części : 2.144

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 2.975

Seat

Seat

Dostępnych części : 1.119

Skoda

Skoda

Dostępnych części : 1.637

Toyota

Toyota

Dostępnych części : 1.854

Volvo

Volvo

Dostępnych części : 2.630

VW

VW

Dostępnych części : 4.183

Lusterko boczne

Większość dzisiejszych samochodów posiada wewnętrzne lusterko wsteczne i dwa lusterka boczne. Lewe lusterko boczne jest obowiązkowe, natomiast prawe jest wymagane tylko wtedy, gdy widoczność z tyłu jest ograniczona. W praktyce jednak prawo to jest zbędne, ponieważ wszystkie samochody są dziś wyposażone w lusterka boczne po obu stronach.

Dawniej lusterka boczne były regulowane ręcznie, ale obecnie wiele samochodów posiada lusterka boczne z regulacją elektryczną. Lusterka muszą być tak ustawione, aby można było patrzeć w dół wzdłuż samochodu i jak najdalej w tył. Zapewnia to optymalną orientację, ułatwiając bezpieczną jazdę w ruchu drogowym.

 

Uszkodzone lusterka boczne

Lusterka boczne w naszych samochodach znajdują się w szczególnie narażonym miejscu, dlatego nierzadko dochodzi do ich uszkodzenia. Najczęściej dzieje się to podczas jazdy, ale lusterka wielu kierowców ulegają uszkodzeniu, gdy samochód jest zaparkowany.

Wiele osób zgłasza uszkodzenie lusterka ubezpieczalni, ale nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe pokrywają koszty naprawy lusterek bocznych. W wielu przypadkach może się również okazać, że dopłata jest tak wysoka, że wymiana lusterka bocznego za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej jest nieopłacalna.

Jeśli lusterko boczne jest uszkodzone, należy rozważyć, czy jego naprawa jest rozsądnym rozwiązaniem. Ma to sens, jeśli uszkodzeniu uległo tylko szkło lusterka bocznego. Natomiast w przypadku pęknięcia obudowy lusterka bocznego może być konieczna całkowita wymiana lusterka.

 

Znajdź zamiennik lusterka bocznego

W wielu przypadkach nie opłaca się naprawiać lusterka bocznego, ponieważ jego wymiana jest znacznie tańsza. Oczywiście cena może być wyższa, jeśli jest to lusterko z kierunkowskazem lub innymi funkcjami, wówczas dobrym rozwiązaniem może być zakup używanego lusterka.

Na Autoparts24 znajdziesz wszystko, od lusterek szerokokątnych po ogrzewane lusterka boczne. Co jest jednak istotne, to fakt, że wszystkie części są używane, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze na częściach zamiennych do swojego auta. Zakupy na Autoparts24 są łatwe. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny swojego pojazdu, aby wyświetlić listę wszystkich lusterek bocznych kompatybilnych z Twoim modelem samochodu. W niektórych przypadkach jest możliwość zamontowania uniwersalnego lusterka bocznego, ale niekiedy spełnione muszą być pewne wymagania dotyczące liczby złączy w elektrycznym lusterku bocznym. Istnieje oczywiście główna wtyczka przyłączeniowa, która umożliwia sterowanie silnikiem lusterka. Ponadto, niektóre modele wyposażone są w dodatkowe gniazda, które umożliwiają podłączenie ogrzewania. Zapobiega to osadzaniu się szronu na lusterkach bocznych przy niskich temperaturach.

Wszystkie części zamienne na Autoparts24 są selekcjonowane przez ekspertów samochodowych, którzy przeprowadzają dokładną kontrolę jakości części. Oznacza to, że nie tracisz na jakości, nawet jeśli kupujesz tańsze części do swojego samochodu. Zakup używanych lusterek bocznych jest oczywistym rozwiązaniem, gdyż rzadko są one zniszczone. W większości przypadków uszkodzenie lusterka bocznego to po prostu pech.

 

Często zadawane pytania dotyczące lusterek bocznych

Być może masz pytania dotyczące lusterek bocznych do swojego samochodu. Jeśli tak, to dobrze się składa, ponieważ poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące lusterek bocznych. Znajdziesz je poniżej.

 

Jak wymienić lusterko boczne?

Sposób wymiany lusterka bocznego zależy w dużej mierze od tego, czy wystarczy wymienić samo lusterko, czy też konieczna jest wymiana jego obudowy. Jeśli wymiany wymaga tylko samo lusterko, wystarczy wyjąć uszkodzone zwierciadło, a następnie przymocować nowe.

Sytuacja jest jednak nieco bardziej skomplikowana, jeśli konieczna jest również wymiana obudowy lusterka, ponieważ w takich przypadkach duże znaczenie ma czy są to lusterka ręczne czy elektryczne.

 

Które lusterko boczne jest wymagane przez prawo?

Na kontynencie europejskim obowiązkowe jest tylko lewe lusterko boczne. Wyjątkiem od tej reguły są samochody, w których siedzenie kierowcy znajduje się po prawej stronie (Wielka Brytania, Australia itp.). W takim przypadku obowiązkowe jest posiadanie lusterka po prawej stronie.

 

Ile kosztuje lusterko boczne?

Lusterko boczne nie jest drogie, ale niekiedy może być trudno znaleźć odpowiednie nowe lusterko do niektórych modeli samochodów. Wtedy jednym z możliwych rozwiązań jest znalezienie używanego lusterka bocznego.

 

Jak prawidłowo ustawić lusterko boczne?

Ustawienie lusterek bocznych jest stosunkowo proste. Lusterko boczne powinno obejmować fragment boku samochodu, a także powinniśmy być w stanie spojrzeć wzdłuż samochodu jak najbardziej do tyłu.

 

Ile kosztuje naprawa lusterka bocznego?

Koszt naprawy lusterka może być bardzo różny. Zależy to na przykład od tego, czy konieczna jest tylko wymiana lusterka, czy też uszkodzona jest również obudowa zewnętrzna. W przypadku uszkodzenia obudowy zewnętrznej na cenę naprawy ma również wpływ to, czy jest to lusterko elektryczne czy manualne.

 

Jak działa podgrzewane lusterko boczne?

Podgrzewane lusterko boczne ogrzewane jest energią elektryczną. Zapobiega osadzaniu się na lustrze rosy i szronu, co jest szczególnie przydatne w miesiącach zimowych.

 

Czym jest asferyczne lusterko boczne?

Lusterko asferyczne składa się z dwóch części, z których zewnętrzna jest lusterkiem szerokokątnym. Ten typ lusterka jest często umieszczany po lewej stronie samochodu, ponieważ zapewnia lepszą widoczność.

 

Czym jest elektryczne lusterko boczne?

Elektryczne lusterko boczne jest współczesną alternatywą dla przestarzałych już lusterek bocznych, które trzeba było regulować ręcznie.

 

Jak znajdę odpowiednie lusterko boczne do mojego samochodu?

Najprostszym sposobem na znalezienie odpowiedniego lusterka bocznego jest odwiedzenie strony takiej jak Autoparts24. Wpisz numer rejestracyjny swojego samochodu, a strona wyświetli lusterka boczne pasujące do Twojego pojazdu.

 

Czym jest lusterko boczne z lusterkiem szerokokątnym?

Lusterko boczne szerokokątne wyposażone jest w dodatkowe lusterko, które pomaga dostrzec osoby “ukryte” w martwym polu samochodu.

 

Czym jest wypukłe lusterko boczne?

Wypukłe lusterko boczne to po prostu standardowe lusterko boczne o wypukłym kształcie, które jest standardem w wielu samochodach.

 

Czy prawe lusterko boczne jest wymagane przez prawo?

Posiadanie lusterka bocznego po prawej stronie samochodu nie jest obowiązkowe, chyba że siedzenie kierowcy znajduje się po prawej stronie. Większość samochodów wyposażona jest jednak w lusterka po obu stronach. Po części dlatego, że posiadanie obu lusterek bocznych jest praktyczne, a częściowo ze względu na zachowanie symetrii auta.

Najnowsze produkty

: