Menu toggle

Witamy

Sprzedaż oryginalnych silników używanych

Znajdź teraz:

Szukaj po: | Numer OEM części | Marka samochodu

Darmowa wysyłka | Pełna polityka zwrotu | Szeroki wybór
Znajdź używaną część zamienną, korzystając z numeru OEM

numeru OEM

Zakup nowej części zamiennej do samochodu może być dość kłopotliwy, zwłaszcza gdy się jej wcześniej nie wypróbowało. Można ułatwić sobie to zadanie, korzystając z usług dobrego dealera, a ponadto warto zaznajomić się z pojęciami OEM i IAM.

Więcej o tych terminach przeczytasz w tym artykule, zatem bądź na bieżąco, jeśli chcesz mieć pewność, że  nowa część zamienna będzie pasować do Twojego samochodu.

Krótkie objaśnienie numeru OEM

OEM to skrót od „Original Equipment Manufacturer” i jest to termin używany dla części zamiennych sprzedawanych przez oryginalnego producenta samochodu. Innymi słowy, dotyczy części zamiennych, które znajdziesz w nowych samochodach konkretnej marki. Czasami stosuje się tylko skrócony numer OE.

Używanie oryginalnych części zamiennych przy naprawie samochodu jest dobrym pomysłem, ponieważ są zazwyczaj wysokiej jakości. Możesz użyć numeru OEM uszkodzonej części, aby znaleźć zamiennik – jeżeli dwie części zamienne mają ten sam numer OEM, oznacza to, że na pewno pasują do Twojego samochodu.

Rozszerzone wyjaśnienie skrótów OEM, IAM i MPN

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, opanowanie wszystkich terminów i pojęć dotyczących części zamiennych jest jak przeprawa przez dżunglę. OEM jest z pewnością najważniejszym terminem, ale możesz również spotkać się z takimi pojęciami jak IAM i MPN.

Różnica między OEM a IAM

OEM (z ang. Original Equipment Manufacturer) oznacza producenta oryginalnego wyposażenia, a IAM (z ang. Independent Aftermarket Manufacturer) niezależnego producenta na rynku wtórnym. Innymi słowy, OEM to oryginalne części, z kolei IAM to nieoryginalne części innych producentów.

Części zamienne IAM mają również numer IAM, za pomocą którego można zidentyfikować konkretną część zamienną. Części zamienne IAM są zazwyczaj tańsze niż części OEM, ale wybór nieoryginalnych części niekoniecznie jest korzystny.

Części zamienne IAM mogą okazać się problemem, gdyż czasem pochodzą od kiepskich producentów. Z drugiej strony mogą być dobrej jakości, ale jej gwarancję otrzymujesz, kupując części zamienne OEM.

Co oznacza MPN?

MPN oznacza numer części producenta i jest stosowany przez producentów do identyfikacji ich części zamiennych.

Podobnie jak w przypadku numeru OEM, możesz użyć MPN do identyfikacji części zamiennej. Jeśli numer OEM danej części pasuje do numeru OEM tej samej części, oznacza to, że pasuje w 100% do Twojego samochodu.

Chcesz zaoszczędzić na częściach zamiennych OEM?

Nowe części OEM są drogie, ponieważ cechuje je wysoka jakość. Oznacza to również, że mogą służyć przez długi czas, więc jest to dobra inwestycja.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na częściach zamiennych, możesz zdecydować się na zakup części zamiennych OEM. Należy pamiętać, że części IAM mogą różnić się jakością, w związku dobrą alternatywą są dla nic części OEM.

Kupując używane części zamienne, dobrze jest skorzystać z usług wykwalifikowanego dealera, aby mieć pewność, że zostały dokładnie sprawdzone pod względem jakości. Jednocześnie jest to gwarancja, że otrzymamy odpowiednią część zamienną, za którą zapłaciliśmy.

Korzystaj z Autoparts24, kupując używane części zamienne

Korzystając z Autoparts24 przy zakupie części zamiennych, otrzymujesz ważną gwarancję jakości. Wszystkie części zostały wybrane przez profesjonalnych fachowców od demontażu samochodów i przed wystawieniem na sprzedaż zostały dokładnie sprawdzone.

Kupując w Autoparts24, wystarczy podać numer OEM lub numer oryginalnej części zamiennej. Po wprowadzeniu tego numeru w wyszukiwarce pojawi się lista wszystkich odpowiednich części zamiennych pasujących do Twojego samochodu.

Używane części zamienne są bardzo opłacalne, ponieważ są znacznie tańsze niż nowe i mają tylko niewielkie oznaki powierzchownego zużycia. Powierzchowne zużycie elementu nie ma wpływu na jego żywotność, która zwykle jest dłuższa niż ta części zamiennej IAM.

 

Często zadawane pytania dotyczące numeru OEM i części zamiennych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o numerze OEM, chętnie Ci pomożemy, dlatego przygotowaliśmy krótką listę odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

 

Co to jest numer OEM?

OEM (z ang. Original Manufacturer Number) oznacza „oryginalny numer producenta”. Oznaczona tym numerem część zamienna jest dokładnie taka sama, którą można znaleźć w fabrycznie nowych samochodach producenta marki. Innymi słowy jest to znak jakości, który wskazuje, że część zamienna została zatwierdzona przez producenta i uznana za najlepszy wybór do samochodu.

 

Gdzie znajdę numer OEM?

Numer OEM można najczęściej znaleźć na wszystkich częściach zamiennych pojazdu. Należy przy tym pamiętać, że numer trudno zauważyć na zabrudzonej części lub może być nawet ukryty, jeśli część zamienna jest nadal zamontowana w samochodzie.

Jeśli chcesz użyć numeru OEM części zamiennej, najlepiej zdemontuj ją, aby poprawnie odczytać numer, ponieważ będzie Ci potrzebny do zakupu nowej części.

 

Gdzie znajdę numer OEM w moim samochodzie?

Najprostszym sposobem jest pokazanie, gdzie znaleźć numer OEM w Twoim samochodzie – pamiętaj jednak, że może się on różnić w zależności od producenta. Jeśli masz problemy ze znalezieniem numeru, możesz również skontaktować się z mechanikiem lub warsztatem.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, gdzie można znaleźć numer OEM na części zamiennej.

Dlaczego numer OE jest tak ważny?

Numer OE jest ważny, ponieważ potrzebujesz go do identyfikacji pasujących części zamiennych do swojego samochodu. Jeśli numer OE uszkodzonej części zamiennej odpowiada dokładnie numerowi OE nowej części, oznacza to, że nowa część będzie również pasować do Twojego samochodu.

Numer OE to również gwarancja jakości części zamiennej zatwierdzonej przez oryginalnego producenta samochodu.

 

100 najlepiej sprzedających się numerów OEM na autoparts24

Tutaj możesz zobaczyć w najlepiej sprzedających się numerach OEM jakie mamy na autoparts24, jeśli klikniesz na numer OEM zobaczysz wszystkie części, które mamy na sprzedaż z tym numerem OEM.