Menu toggle

Witamy

Porównaj ceny używanych świateł przednich

Znajdź teraz:

Szukaj po: | Numer OEM części | Marka samochodu

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 1.402

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Dostępnych części : 1.869

BMW

BMW

Dostępnych części : 1.464

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 3.418

Dacia

Dacia

Dostępnych części : 125

Fiat

Fiat

Dostępnych części : 2.188

Ford

Ford

Dostępnych części : 4.819

Honda

Honda

Dostępnych części : 453

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 1.979

Kia

Kia

Dostępnych części : 1.280

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 1.099

Mitsubishi

Mitsubishi

Dostępnych części : 992

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 2.040

Opel

Opel

Dostępnych części : 3.514

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 3.047

Światła przednie

Musisz mieć prawidłowo działające światła przednie, ponieważ jaki jest sens posiadania doskonałego układu hamulcowego, jeśli nie widzisz, gdzie jedziesz i nikt nie może zobaczyć, że się poruszasz?

Dobra, koniec moralizowania, artykuł ten zawiera informacje o tym, jak działają światła przednie, z jakich części się składają, jak utrzymać je w dobrym stanie i jakie są koszty.

Gniazdo, reflektor i żarówka

Światła przednie składają się z trzech elementów. Gniazdo, żarówki i reflektor; część odblaskowa, która wzmacnia strumień światła i określa jego kierunek, tak aby światła nie przeszkadzały innym kierowcom, a Tobie zapewniały najlepszą orientację w terenie.

Różne rodzaje

Różnorodność poszczególnych typów lamp nie ma większego znaczenia, bardziej liczy się kwestia ich prawidłowego ustawienia. Niektóre lampy, takie jak FF-H4, wymagają oprogramowania komputerowego do ich prawidłowego ustawienia, między innymi w celu regulacji jasności.

Inne lampy, takie jak klasyczne lampy paraboliczne, można ustawić ręcznie, jeśli wiesz dokładnie jak to zrobić.

Jak już wspomniano, wspólną cechą wszystkich tych typów świateł jest to, że wykorzystują one system odbijania światła w celu wzmocnienia i rozjaśnienia światła żarówki.

Bezpieczeństwo na drodze

Mandat za jazdę z niedziałającymi światłami wynosi zgodnie z duńskimi przepisami ruchu drogowego 135 EUR. Oznacza to, że przy zakupie używanych części zamiennych wymiana świateł przednich będzie możliwa za prawie taką samą kwotę.

Warto sprawdzać sprawność świateł kilka razy w roku, a jeśli masz taką możliwość, zawsze informuj innych kierowców o tym, że ich światła są niesprawne.

Więcej informacji na temat przepisów ruchu drogowego w Twoim kraju dotyczących świateł samochodowych znajdziesz w Internecie.

Renowacja

Jeśli światła Twojego pojazdu uległy zmatowieniu pod wpływem słońca i wilgoci, mechanik może przeprowadzić ich renowację za cenę od 70 do 95 EUR.

Możesz także samodzielnie dokonać renowacji lamp, ale wymaga to ich zeszlifowania i ponownego pokrycia odpowiednim preparatem, tak aby w krótkim czasie nie doszło do ponownego uszkodzenia.

Możesz też odświeżyć panele odblaskowe, jednak pamiętaj o czyszczeniu ich wilgotną ściereczką, abyś nie porysował i nie uszkodził luster.

Układ zasilania samochodu

Jeśli wymienisz zarówno gniazdo, jak i żarówki, a Twoje światła nadal nie będą działać, może to oznaczać problem z układem zasilania Twojego samochodu.

W takim przypadku na desce rozdzielczej zwykle pojawia się informacja, że układ nie działa prawidłowo. Jeśli nie możesz uruchomić świateł lub jeśli włączają się one i wyłączają automatycznie, ze względów bezpieczeństwa skontaktuj się z mechanikiem.

Jeśli nadal masz jakieś pytania, poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęstsze z nich.

Czym jest reflektor?

Istnieje kilka różnych typów reflektorów, ale generalnie składają się one z gniazda, żarówki i jednego lub więcej elementów, które wzmacniają i skupiają światło żarówki.

Kiedy należy wymienić reflektor?

– Wymiana żarówki:

Zwykle rozróżnia się żarówki halogenowe (żywotność 450-1000 godzin) i żarówki HID (żywotność 2000-3000 godzin).

Jeśli Twój samochód korzysta z żarówek HID, mogą one nigdy nie wymagać wymiany na skutek zużycia. Żarówki do reflektorów są dostępne w sprzedaży online, w warsztatach i na stacjach benzynowych.

 

– Wymiana gniazda:

Jeśli po wymianie żarówek światła reflektorów nadal nie działają, może to oznaczać, że należy wymienić również gniazdo.

 

– Wymiana reflektora odblaskowego:

W większości reflektorów światło jest wzmacniane i skupiane za pomocą reflektora odblaskowego – błyszczących luster ze stali lub tworzywa sztucznego.

Jeśli uległ on zmatowieniu lub przepaleniu i nie można go naprawić, należy go wymienić.

W przypadku nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego dotyczących jasności reflektorów, np. w Danii może to skutkować mandatem w wysokości 135 EUR, jeśli reflektor jest zbyt zużyty, a światło zbyt słabe. Co więcej, sprawne reflektory stanowią istotną kwestię bezpieczeństwa.

Ile kosztuje nowy reflektor?

Różne części do reflektorów kosztują od 40 do 70 EUR w przypadku zakupu używanych elementów. Ceny nowych części wahają się od 80 do 135 EUR. Na Autoparts24 znajdziesz również używane światła przeciwmgielne.

Autoparts24 zawsze sprzedaje oryginalne części samochodowe i jak większość naszych części zamiennych, reflektory pochodzą z autoryzowanych stacji demontażu samochodów w Niemczech.

Gwarantujemy, że jakość produktów będzie spełniać standardy Twojego mechanika i zapewniamy 2 lata gwarancji.

 

 

 

Jak znajdę odpowiedni reflektor do mojego samochodu?

Właściwą część można znaleźć na podstawie tablicy rejestracyjnej lub oryginalnego numeru części na stronie autoparts24.dk.

Wpisz numer w polu wyszukiwania, a strona wyświetli Ci przykładową listę wszystkich dostępnych części zamiennych dla Twojego pojazdu. Możesz ustawić wyszukiwanie według części, której szukasz.

Ponadto, numer części jest zazwyczaj wygrawerowany lub umieszczony na samej części, pomocna może okazać się również instrukcja obsługi samochodu.

Ile kosztuje wymiana reflektora?

Wymiana reflektorów nie jest procesem czasochłonnym i większość mechaników będzie w stanie zaoferować Ci pomoc w cenie od 40 do 135 EUR (bez części zamiennych).

Jeśli kupujesz używane części zamienne do reflektorów na Autoparts24, możesz znaleźć nowy reflektor i gniazdo w łącznej cenie od 95 do 135 EUR, a wymiana jest na tyle prosta, że można ją wykonać samodzielnie.

Dobra rada: nawet jeśli sam montaż jest prosty, należy zlecić mechanikowi regulację jasności, jeśli samemu nie potrafimy znaleźć właściwego ustawienia (np. lampy FF wymagają oprogramowania komputerowego do idealnego ustawienia).

Mechanik wie również dokładnie, czy działanie reflektorów, świateł przeciwmgielnych i migających rzeczywiście odpowiada kolorowi kontrolek w aucie.

Narzędzia potrzebne do wymiany reflektora głównego

Aby zdjąć zewnętrzną plastikową część lampy, należy użyć bitów pasujących do śrub mocujących tę część, a w niektórych przypadkach przydatny może być klucz z grzechotką, jeśli śruby są trudno dostępne.

To samo dotyczy gniazda i reflektora. Przed wymianą elementów reflektora należy pamiętać o odłączeniu zasilania w pojeździe.

 

Najnowsze produkty

: