Menu toggle

Witamy

Porównaj ceny używanych tylnych świateł

Znajdź teraz:

Szukaj po: | Numer OEM części | Marka samochodu

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 2.169

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Dostępnych części : 1.668

BMW

BMW

Dostępnych części : 2.090

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 2.773

Ford

Ford

Dostępnych części : 3.648

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 2.369

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 1.631

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 1.469

Opel

Opel

Dostępnych części : 2.712

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 3.114

Seat

Seat

Dostępnych części : 1.195

Skoda

Skoda

Dostępnych części : 1.299

Toyota

Toyota

Dostępnych części : 2.262

Volvo

Volvo

Dostępnych części : 2.703

VW

VW

Dostępnych części : 6.153

Światła tylne

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, tylne światła samochodu są niezwykle ważnym elementem, który należy szybko wymienić w przypadku jego awarii.

Zazwyczaj wymiana żarówki wystarczy, aby przywrócić światło w tylnej lampie, jednak czasami gniazdo, które przekazuje prąd do żarówki ulega uszkodzeniu, a wtedy lepiej skontaktować się z mechanikiem lub zdobyć nowy zamiennik i wymienić go samodzielnie, jak najszybciej.

Światło tylne składa się z trzech rodzajów elementów:

– Gniazdo

– Gruszka

– Zewnętrzna osłona wykonana z tworzywa sztucznego, często zawierająca błyszczące stalowe płytki (reflektor), która wzmacnia i ukierunkowuje światło żarówki

Światło tylne, kierunkowskaz i światło stopu są zwykle umieszczone w tej samej lampie tylnej.

Światła stopu

Światło stopu to część światła tylnego (lub dodatkowa lampa umieszczona z tyłu samochodu), która ostrzega kierowców za Tobą, że zwalniasz.

Jeśli posiadasz dodatkowe światło stopu oprócz tego znajdującego się w tylnym świetle, demontaż i montaż jest tak samo prosty jak demontaż i montaż samego światła tylnego.

Wystarczy śrubokręt, multimetr i sprawnie działające, kompatybilne części.

Poradniki są dostępne w Internecie zarówno w formie pisemnej, jak i w postaci filmów.

Przepisy ruchu drogowego

Zgodnie z obowiązującymi w Danii przepisami oba tylne światła muszą być włączone, a światło stopu i kierunkowskazy powinny być w pełni sprawne, w przeciwnym razie może zostać nałożony mandat w wysokości 135 EUR.

Ponadto tylne światła muszą mieć określoną jasność, aby spełniać wymagania przepisów. Na stronie https://fdm.dk/alt-om-biler/bilen-hverdagen/vedligeholdelse/check-bilens-lygter znajdziesz poradnik, jak sprawdzić stan swoich świateł. Przewodnik jest w języku duńskim, ale prawdopodobnie jest dostępny też w innych językach.

Dzięki cenom za światła tylne oferowanym przez Autoparts24 możesz, nawet przy ekspresowej dostawie, zaoszczędzić na wymianie, niż gdybyś otrzymał mandat za nieprzestrzeganie przepisów.

W Danii światła tylne muszą być włączone po zachodzie słońca, gdy widoczność jest ograniczona ze względu na pogodę lub podczas jazdy w tunelu.

Jeśli posiadasz pojazd, w którym światła tylne nie włączają się automatycznie, możesz zlecić mechanikowi przeprogramowanie samochodu tak, aby światła tylne włączały się zawsze po uruchomieniu samochodu.

Renowacja

Jeśli poziom jasności świateł jest zbyt niski, nie zawsze konieczna jest ich wymiana. Możesz wyczyścić reflektory, ale użyj do tego wilgotnej szmatki, aby nie porysować powierzchni.

Możesz nawet zeszlifować samą plastikową osłonę, jeśli uległa “zamgleniu”. Wystarczy papier ścierny i malowanie renowacyjne powierzchni osłony.

Nowe / używane

Niektóre części zamienne zużywają się szybciej niż inne.

Jak wspomniano, reflektory samochodowe są z natury wytrzymałe i mogą być poddawane renowacji, dlatego możesz śmiało kupić używaną parę tylnych świateł bez obaw o żywotność tej części zamiennej.

W Autoparts24 sprzedajemy oryginalne części samochodowe. Są to części zamienne produkowane przez producenta samochodu, co gwarantuje ich wysoką jakość.

Ponadto, nasze zakłady recyklingu samochodów w Niemczech testują wszystkie światła tylne (i przeciwmgielne światła tylne), które posiadamy w swojej ofercie, zanim wyślemy je do Ciebie.

 

Jeśli nie udało Ci się uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, zapraszamy do poniższej sekcji QA.

 

Kiedy należy wymienić tylne światło?

Żywotność samych żarówek w tylnych światłach jest różna w zależności od typu żarówki. Żarówki halogenowe świecą od 450 do 1000 godzin, natomiast żarówki HID około 2000-3000 godzin.

Samo gniazdo musi zostać wymienione, jeżeli po zainstalowaniu nowej żarówki nie pojawia się światło, a multimetr po podłączeniu go do gniazda nie wykazuje napięcia.

Czasami jasność świateł można poprawić poprzez renowację reflektora. Do czyszczenia reflektora zawsze używaj mokrych tkanin, aby go nie zarysować.

Obudowa światła, która dodatkowo chroni i ukierunkowuje światło, wymaga oczywiście wymiany w przypadku uszkodzenia osłony, na przykład w wyniku kolizji lub innego wypadku.

Co to jest tylne światło i jak działa?

Tylne i przednie światła składają się z tych samych elementów:

– Gniazdo przenoszące prąd do żarówki

– Żarówka, która emituje światło w kierunku osłony światła

– Obudowa światła, która z zewnątrz wykonana jest z tworzywa sztucznego, a wewnątrz posiada zespół luster z polerowanej stali.

Światła tylne samochodu posiadają również światło stopu, które znajduje się bezpośrednio obok światła tylnego i/lub jest umieszczone osobno z tyłu samochodu.

Ile kosztuje nowe tylne światło?

Na Autoparts24 znajdziesz zarówno gniazdo, tylne światło, jak i lampę światła stopu w cenie około 40-80 EUR za sztukę.

Jest to tanie rozwiązanie biorąc pod uwagę, że jakość lampy czy gniazda jest taka sama jak w przypadku zakupu nowej za podwójną cenę.

 

Jak znajdę odpowiednie światło tylne do mojego samochodu?

W Autoparts24 umieściliśmy nasz magazyn w krajowym rejestrze, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiednią część zamienną na podstawie tablic rejestracyjnych. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny na stronie głównej. Następnie wyświetli się przykładowy wykaz dostępnych części zamiennych.

Dodatkowo, aby znaleźć właściwą część, można posłużyć się numerem produkcyjnym części, który znajduje się na samej części lub w instrukcji obsługi pojazdu.

Wskazówki, jak znaleźć właściwą część zamienną, znajdują się na stronie https://www.autoparts24.dk/oem/

 

Ile kosztuje wymiana światła tylnego?

Jeśli konieczna jest wymiana zarówno osłony, jak i gniazda, na Autoparts24 znajdziesz te części w cenie od 85 do 175 EUR. Sprzedajemy tylko sprawdzone jakościowo, oryginalne części samochodowe, dzięki czemu zarówno ich kompatybilność, jak i standard są całkowicie zgodne z książką pojazdu.

Dodatkowo do części zamiennych dochodzi rachunek za usługi mechanika, który wynosi zazwyczaj od 70 do 200 EUR, jeśli nie chcesz lub nie możesz osobiście zająć się wymianą.

W przeciwieństwie do świateł przednich samochodu, wymiana świateł tylnych nie wymaga równie precyzyjnego ustawienia kierunku i szerokości świecenia.

 

Jaka jest żywotność światłą tylnego?

Plastikowa osłona może przetrwać dłużej niż okres eksploatacji samochodu, podczas gdy sam reflektor wewnątrz lampy będzie wymagał wymiany prędzej czy później, w zależności od zużycia pod wpływem wiatru i warunków atmosferycznych.

W niektórych przypadkach można przeprowadzić renowację światła tylnego, więc w zasadzie światło tylne może służyć bardzo długo, dlatego nie musisz się martwić.

Gniazdo jest często używaną częścią elektryczną i prawdopodobnie będzie wymagało wymiany prędzej czy później, ale jeśli osłony światła są szczelne, nie będzie ono często sprawiać problemów.

 

Jakich narzędzi użyć do wymiany światła tylnego?

– Śrubokręt (lub opcjonalnie klucz) do odkręcenia śrub mocujących tylne światło

– Multimetr do sprawdzenia, czy gniazdo jest podłączone do obwodu elektrycznego samochodu

Najnowsze produkty

: