Menu toggle

Witamy

Używane zamki do drzwi bezpośrednio ze stacji złomowania pojazdów - Autoparts24

Znajdź teraz:

Szukaj po: | Numer OEM części | Marka samochodu

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 5.098

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Dostępnych części : 3.757

BMW

BMW

Dostępnych części : 3.299

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 3.166

Ford

Ford

Dostępnych części : 4.312

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 2.746

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 1.793

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 3.503

Opel

Opel

Dostępnych części : 3.120

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 4.981

Seat

Seat

Dostępnych części : 1.403

Skoda

Skoda

Dostępnych części : 3.237

Toyota

Toyota

Dostępnych części : 6.903

Volvo

Volvo

Dostępnych części : 3.902

VW

VW

Dostępnych części : 10.039

Zamek w drzwiach: zasada działania, rozwiązywanie problemów i opis wymiany

Czym jest zamek do drzwi?

Zamek drzwi samochodu to konstrukcja przymocowana do przedniej strony drzwi samochodu i służy do ręcznego otwierania i zamykania drzwi samochodu. Dzięki zamkowi samochód oraz jego pasażerowie są chronieni przed osobami postronnymi. Zamek drzwi samochodowych jest najczęściej mocowany od strony okna pojazdu.

Do czego służy?

Zamek do drzwi samochodu zawiera zatrzask, który blokuje i odblokowuje drzwi samochodu. Jest to fizyczna część samochodu, która jest przymocowana do elementu wykonawczego. Zatrzask podnosi się i opuszcza w zależności od tego, czy odblokowujesz, czy blokujesz zamek samochodu. Niektóre zamki samochodowe działają automatycznie i są odblokowane i blokowane za pomocą magnesów i czujników.

Elektroniczne wersje zamków samochodowych odbierają sygnały z breloka samochodowego, które są przekazywane do zasilanych elementów wykonawczych, które otwierają zatrzaski zamka.

Jak można go wymienić?

Zamek samochodowy musi funkcjonować w trudnych warunkach środowiskowych, przez co często może korodować, a jego części ulegają zużyciu – co może skutkować koniecznością ich wymiany. Regularne używanie zamków samochodowych również powoduje ich zużycie. Wymiana zamków samochodowych zajmuje kilka godzin. Doświadczony ślusarz samochodowy wymieni zamek w rozsądnej cenie.

O czym należy pamiętać przy wymianie części

Podczas wymiany używanego zamka drzwi samochodu należy pamiętać o następujących czynnościach i informacjach:

Zdejmowanie mechanizmu opuszczania/podnoszenia szyby.

Przede wszystkim sprawdź, czy okno w drzwiach samochodu jest zamknięte. Następnie za pomocą śrubokręta zdejmij uchwyt z wałka regulatora. Jeśli Twój samochód jest wyposażony w ręczną korbę opuszczania/podnoszenia szyby, możesz ją zdemontować.

Zdejmowanie panelu drzwi i śrub

Teraz musisz otworzyć drzwi i zablokować je, np. śrubokrętem, aby nie zamknęły się ponownie. Teraz znajdź śruby w podłokietniku i wykręć je. Następnie wyjmij głośniki z drzwi. Podczas odkręcania śrub należy uważać, aby nie złamać plastikowych klipsów mocujących elementy do drzwi.

Teraz zdejmij panel drzwi za pomocą śrubokręta. We wnętrzu drzwi w nim osłonę przeciwwilgociową oraz inne elementy zespołu drzwi.

 

Odłączanie połączeń elektrycznych

Połączenia elektryczne i przełączniki starego zamka drzwi muszą zostać odłączone. Następnie odłącz zatrzask drzwi za pomocą igły. Przed odłączeniem należy zamknąć okno, aby bolec zamka drzwi był widoczny.

Włóż nowy zamek.

Teraz za pomocą szczypiec zwolnij zaciski sprężynowe (w kształcie litery C) i zdejmij uszkodzony zamek drzwi. Zdejmij zamek drzwi z przednich drzwi samochodu i przytrzymaj uchwyt bolca na zamku. Następnie wyjmij zespół zamka, zapamiętawszy uprzednio jego prawidłowe położenie.

Włóż nowy zamek od przedniej strony drzwi i załóż szczypcami zacisk sprężynowy w kształcie litery C na nowym zamku drzwi pojazdu.

Ostatni krok

Teraz wciśnij plastikowe zatrzaski z powrotem na swoje miejsce i załóż osłonę przeciwwilgociową na panel drzwi. Wkręć również śruby wykręcone uprzednio z podłokietnika, załóż głośniki na swoim miejscu i dokończ pracę.

Różne rodzaje/generacje zamków do drzwi samochodowych

Istnieją następujące rodzaje zamków drzwi samochodowych:

Wkładka zamka ręcznego: Ten rodzaj zamka ma strukturę przypominającą gałkę, którą montuje się we wnętrzu samochodu. Popycha ona zatrzask w górę lub w dół w celu odblokowania lub zablokowania pojazdu.

Automatyczny zamek drzwi: Ten rodzaj zamka drzwiowego jest obsługiwany automatycznie za pomocą magnesu lub czujnika. Jest również obecny w samochodach marki BMW.

Zdalne zamki bezkluczykowe: Ten rodzaj zamka jest sterowany radiowo, na przykład za pomocą specjalnego breloka. Takie zamki mogą być otwierane automatycznie za naciśnięciem przycisku.

Blokady przed dziećmi: Większość samochodów ma zamontowane specjalne blokady zamków w tylnych drzwiach samochodu w celu ochrony dzieci jadących z tyłu.

Z czego składa się zamek drzwi samochodu?

Wyróżniamy następujące części drzwi samochodu:

  • Zewnętrzne drzwi samochodu: Wykonane jest z metalu, podobnie jak karoseria samochodu.
  • Klamka do drzwi samochodu: Uchwyt do otwierania drzwi. Znajduje się po zewnętrznej i wewnętrznej stronie pojazdu.
  • Okna: Drzwi auta są wyposażone okna, które mogą być opuszczane i podnoszone ręcznie lub automatycznie.
  • Zawias drzwi: W tym miejscu przymocowane są drzwi auta.
  • Filar: Pozwala umocować przednią szybę samochodu.
  • Panel drzwiowy: Zasłania regulator szyby i inne części wewnętrzne, takie jak silnik opuszczania/podnoszenia szyby.
  • Wewnętrzna klamka drzwi: Służy do otwierania drzwi od wewnątrz.
  • Regulator okna: Jest to mechanizm przypominający nożyce, który służy do podnoszenia i opuszczania szyby w drzwiach.
  • Zamki do drzwi i głośniki: Samochody wyposażone są w zamki do drzwi, które uniemożliwiają wejście do środka pojazdu, a w niektórych modelach w drzwiach montowane są głośniki.

Rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów z blokadą drzwi samochodu

Zamek drzwi samochodu steruje systemem blokowania Twojego pojazdu. Czasami może on ulec awarii i przestać poprawnie działać. Należy sprawdzić więc wszystko, co może wpłynąć na działanie całego układu. Mogą to być zakłócenia komunikacji między samochodem a pilotem, uszkodzenia przewodów elektrycznych, siłownika zamka drzwi, a nawet przepalony bezpiecznik.

Warto również sprawdzić, czy sam pilot od samochodu działa poprawnie. Drobne problemy są łatwe do naprawienia, podczas gdy te poważniejsze wymagają wymiany całego systemu zamykania drzwi.

Czasami problem z zamykaniem lub otwieraniem drzwi wynika z nieprawidłowego działania pilota. Te breloki są wyposażone w niewielkie baterie, których moc zmniejsza się wraz z upływem czasu. Gdy bateria się wyczerpie, wymień ją na nową, a zamek drzwi będzie działał jak poprzednio. Czasami taką wymianę należy zlecić ślusarzowi. Brelok może również ulec uszkodzeniu wskutek zużycia spowodowane nadmiernym użytkowaniem lub zanurzeniem w wodzie. Jeśli bateria jest w dobrym stanie, spróbuj przeprogramować brelok.

Przyczyną awarii może być również spięcie w układzie elektrycznym. Przepalone bezpieczniki można rozpoznać po zapachu spalenizny. Aby rozwiązać ten problem, odłącz zasilanie elektryczne, wymień przepalony bezpiecznik na nowy, a następnie ponownie podłącz zasilanie.

Długotrwałe używanie przewodów lub kabli może spowodować nieprawidłowe działanie zamka drzwi pojazdu. W efekcie może on nie działać poprawnie. Ślusarz samochodowy może z łatwością rozwiązać ten problem. Aby naprawić to uszkodzeniem, wymień zużytą część kabla na nową.

Jednym z najważniejszych elementów, od których zależy funkcjonowanie całego zamka drzwiowego, jest element wykonawczy. Gdy naciśniesz przycisk na pilocie, drzwi zostaną otwarte tylko tedy, gdy ten element działa prawidłowo. Wadliwy element wykonawczy nie odbiera lub nie jest w stanie wykonać poleceń sterowania. Typowymi objawami uszkodzenia elementu wykonawczego jest opóźnienie w wykonywaniu poleceń, niepożądane dźwięki pracy lub aktywacja zamka drzwi bez żadnego polecenia.

Normalna żywotność

Normalny czas życia zamka do drzwi samochodowych wynosi średnio około trzydziestu lat. Jednak wydajność pracy i okres użytkowania różnią się w zależności od rodzaju zamka i warunków jego użytkowania. Z tego powodu niektóre zamki do drzwi wytrzymują tylko 15-20 lat.

Inne części, jakie należy wymienić lub naprawić podczas wymiany zamka drzwi

Upewnij się, że zamek drzwi pojazdu działa prawidłowo. Ten element chroni Twój samochód przed złodziejami. W przypadku jakichkolwiek problemów z zamykaniem samochodu, skontaktuj się ze ślusarzem samochodowym, który pomoże Ci je rozwiązać. Części, które należy naprawić podczas wymiany centralnego zamka samochodu, to wkładka, rygiel, obudowa i zaczep..

Jak upewnić się, że kupujesz odpowiednią część do konkretnego samochodu?

Godne zaufania firmy sprzedające części zamienne do systemów zamykania drzwi samochodowych otwarcie udostępniają swoje dane kontaktowe. Aby uzyskać części zamienne do systemu zdalnego zamka centralnego swojego pojazdu, odwiedź stronę autoparts-24.com. Wejdź na tę stronę i złóż zamówienie. Wpisz numer swojego samochodu i podaj adres, na który mamy dostarczyć potrzebną część.

Przesyłka zostanie wysłana po złożeniu zamówienia. Dostawa jest bezpłatna do krajów wyszczególnionych na liście opublikowanej na stronie. Inne kraje również mogą skorzystać z oferty bezpłatnej dostawy. Firma obsługuje zwroty, co pozwala wymienić część, jeśli nie pasuje ona do Twojego samochodu.

Na koniec

Zamek drzwi samochodowych ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Twojego samochodu. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w jego działaniu, sprawdź wszystkie części wpływające na poprawne funkcjonowanie całego układu. Skorzystaj z autoryzowanych stron internetowych, aby kupić dokładnie części zamka drzwi odpowiednie dla Twojego samochodu.

Najnowsze produkty

: