Menu toggle

Witamy

Porównaj ceny używanych pomp serwo

Znajdź teraz:

Szukaj po: | Numer OEM części | Marka samochodu

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 1.137

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Dostępnych części : 868

BMW

BMW

Dostępnych części : 981

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 1.240

Ford

Ford

Dostępnych części : 1.537

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 408

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 467

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 453

Opel

Opel

Dostępnych części : 701

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 1.709

Seat

Seat

Dostępnych części : 202

Skoda

Skoda

Dostępnych części : 359

Toyota

Toyota

Dostępnych części : 939

Volvo

Volvo

Dostępnych części : 1.725

VW

VW

Dostępnych części : 1.280

Pompa wspomagania

Pompa wspomagania kierownicy jest ważną częścią układu kierowniczego w każdym samochodzie ze wspomaganiem kierownicy. Obecnie przywykliśmy do tego, że każdy samochód posiada wspomaganie kierownicy, a prowadzenie samochodu bez wspomagania wymaga dużego wysiłku ze strony kierowcy.
Samo wspomaganie kierownicy jest dość skomplikowanym układem i trzeba bardzo interesować się samochodami lub mechaniką, aby zdecydować się na poznanie wszystkich poszczególnych części układu. Jednak sama serwo pompa to pompa hydrauliczna, która jest bardzo ważną częścią układu wspomagania kierownicy.

Jakie są objawy niesprawnej serwo pompy?

Zazwyczaj serwo pompa wytrzymuje wiele lat, ale równie dobrze można mieć pecha. Musisz wymienić serwo pompę, jeśli się zepsuje. Jednak w przypadku problemów ze wspomaganiem układu kierowniczego może być trudno ustalić, czy rzeczywiście doszło do uszkodzenia serwo pompy. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na występujące objawy.
Najczęstszymi objawami niesprawnej serwo pompy są grzechoczące dźwięki pompy podczas skręcania oraz opór przy skręcaniu kierownicą. Zauważalne mogą być również drgania kierownicy, a nawet dźwięki podczas skręcania.
Trudniejsze do zauważenia mogą być inne objawy, jak np. niski poziom ciśnienia w układzie kierowniczym, czy też nieznaczne odchylenie kierunku jazdy.

Kiedy serwo pompa wymaga wymiany?

Jeśli układ wspomagania kierownicy pracuje głośno, to znak, że coś jest nie tak. Być może w układzie wspomagania kierownicy brakuje płynu, a to może być oznaką uszkodzonej pompy wspomagania.
W niektórych przypadkach możliwa jest naprawa zepsutej pompy wspomagania. Można go naprawić, jeśli np. do układu dostało się powietrze lub zanieczyszczenia. Mogą jednak wystąpić poważniejsze usterki i naprawa pompy okaże się nieopłacalna.
Najczęściej przy wymianie serwo pompy konieczne jest skorzystanie z pomocy mechanika. Istnieją jednak sposoby na obniżenie kosztów wymiany. Możesz na przykład zdecydować się na używaną pompę.

Zakup używanej pompy wspomagania

Jeśli wspomaganie układu kierowniczego nie działa, często konieczna może być wymiana pompy wspomagania. W niektórych przypadkach problem może wynikać z braku płynu wspomagania kierownicy, ale gdy konieczna jest wymiana pompy, często można znaleźć niedrogą używaną pompę hydrauliczną.
Nawet używana pompa hydrauliczna może mieć dość długą żywotność, a często awaria pompy to po prostu pech. Jest wielu dealerów sprzedających serwo pompy, a nowa sztuka może kosztować 150 EUR lub więcej.
Na Autoparts24 znajdziesz używane serwo pompy za ułamek ceny nowej pompy. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny samochodu, aby wyświetlić listę używanych pomp wspomagania o odpowiedniej średnicy zewnętrznej i wewnętrznej do elektrycznego wspomagania układu kierowniczego.
Robiąc zakupy na Autoparts24 masz gwarancję jakości części zamiennej, która została dokładnie sprawdzona. Dzięki temu masz pewność co do jakości, nawet jeśli zdecydujesz się kupić używaną część.

Często zadawane pytania dotyczące pomp wspomagania układu kierowniczego

Być może masz pytania dotyczące serwo pomp, dlatego poniżej zebraliśmy odpowiedzi na niektóre z najczęstszych pytań dotyczących serwo pomp i elektrycznego wspomagania kierownicy. Serwo pompa to po prostu pompa hydrauliczna, ale jest ona również centralną częścią układu kierowniczego samochodu.

Czym jest pompa hydrauliczna?

Pompa hydrauliczna jest ważną częścią układu wspomagania kierownicy, która ułatwia poruszanie kołami samochodu podczas kręcenia kierownicą. Pompa hydrauliczna jest niezwykle wydajna, ponieważ przenosi energię za pośrednictwem cieczy.

Jak działa pompa hydrauliczna?

Pompa hydrauliczna działa na zasadzie przenoszenia energii za pomocą cieczy. Może być wykorzystywana do wielu zadań, co jest bardzo przydatne w przypadku układu wspomagania kierownicy. Jego głównym zadaniem jest umożliwienie skrętu kół przy użyciu mniejszej siły, co jest możliwe dzięki systemowi hydraulicznemu.

Jak działa elektryczne wspomaganie kierownicy?

Pompa może być napędzana paskiem, ale w nowszych samochodach zazwyczaj napędza ją mały silnik elektryczny. Nazywa się to elektrycznym wspomaganiem kierownicy.

Czym jest wspomaganie kierownicy?

Wspomaganie kierownicy jest określeniem układu mechanicznego, który ułatwia skręcanie kół samochodu przy użyciu kierownicy. Zanim wspomaganie kierownicy stało się powszechne w samochodach, kręcenie kierownicą było uciążliwe, co na przykład utrudniało wykonywanie gwałtownych manewrów samochodem. Dziś wszystkie nowe samochody są wyposażone we wspomaganie kierownicy.

Jaka może być przyczyna awarii pompy wspomagania?

Przyczyn uszkodzenia pompy może być wiele. Prostą usterką może być pojawienie się powietrza w układzie oraz niewystarczająca ilość płynu. Poważniejsze problemy mogą wynikać ze zużycia i okazać się trudniejsze do naprawienia.

Ile kosztuje serwo pompa?

Nowa serwo pompa może kosztować 150 EUR lub więcej. Można jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy, wybierając używaną pompę, która często będzie działać tak samo długo jak nowa.

Czy serwo pompę można naprawić?

W niektórych przypadkach serwo pompę można naprawić. Więcej na ten temat przeczytasz w sekcji “Kiedy należy wymienić serwo pompę”, którą znajdziesz w dalszej części tekstu.

Jak wysokie ciśnienie generuje serwo pompa?

Układ hydrauliczny serwo pompy może generować bardzo wysokie ciśnienie, dzięki czemu są one niezwykle wydajne, jeśli chodzi o wspomaganie układu kierowniczego samochodu. Dokładne ciśnienie zależy oczywiście od modelu i marki samochodu.

Jak znajdę odpowiednią serwo pompę do mojego samochodu?

Znalezienie nowej pompy do swojego samochodu jest oczywiście łatwiejsze, jeśli skorzysta się z usług rzetelnego pośrednika. Na przykład na Autoparts24 możesz wprowadzić numer rejestracyjny swojego samochodu, a następnie strona automatycznie wyświetli serwo pompy pasujące do Twojego pojazdu. W ten sposób unikniesz zakupu niewłaściwych części zamiennych.

 

Najnowsze produkty

: