Menu toggle

Witamy

57.847 tanich, oryginalnych i używanych skrzyń biegów

Znajdź swoją skrzynię biegów już teraz:

Szukaj przez: Kod inżynieryjny | Producenci

Darmowa wysyłka | Pełna polityka zwrotu | Największy wybór
Największy w Europie rynek tanich używanych skrzyń biegów dla wszystkich marek samochodów i modeli samochodów

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 3.443

Mercedes-benz

Mercedes-benz

Dostępnych części : 2.393

BMW

BMW

Dostępnych części : 3.002

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 3.232

Dacia

Dacia

Dostępnych części : 397

Fiat

Fiat

Dostępnych części : 755

Ford

Ford

Dostępnych części : 3.931

Honda

Honda

Dostępnych części : 720

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 1.871

Kia

Kia

Dostępnych części : 2.249

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 1.098

Mitsubishi

Mitsubishi

Dostępnych części : 738

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 2.054

Opel

Opel

Dostępnych części : 2.865

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 3.919

W ten sposób kupujesz zużytą skrzynię biegów

Next do silnika, skrzynia biegów jest najważniejszą jednostką samochodu. Celem skrzyni biegów jest praca silnika w efektywnym zakresie, a bez niego nasze samochody przyspieszają bardzo powoli lub mają bardzo niską prędkość maksymalną. Więc gdy skrzynia biegów nie działa tak dobrze, jak powinna, samochód jest niepełnosprawny.

Jak znaleźć dokładną skrzynię biegów dla mojego samochodu?engine_image

Mimo to skrzynie biegów mogą być różnego rodzaju, ponieważ na przykład grubość wału napędowego i liczba belek na wałach mogą się różnić. W samochodach z napędem na tylne koła kołnierze wału kardana mogą ulec zmianie w czasie eksploatacji samochodu. Najlepiej jest zbadać to w lokalnym garażu lub u autoryzowanego dealera samochodowego.

Typowe błędy skrzyni biegów

Czy nowa skrzynia biegów jest konieczna?

Jeśli ręczna skrzynia biegów wydaje głośny dźwięk lub wyskakuje z biegu, najprawdopodobniej konieczna jest wymiana lub naprawa skrzyni biegów. Często najbardziej ekonomiczny jest zakup dobrej jakości skrzyni biegów, ponieważ remont skrzyni biegów jest bardziej prawdopodobny, a inwestycja w zupełnie nową skrzynię biegów jest jeszcze droższa.

autoparts24_image

Czy mogę zmienić skrzynię biegów z pięciobiegową na sześciobiegową skrzynię biegów?

Czy można wymienić automatyczną skrzynię biegów z instrukcją?

Prosta odpowiedź brzmi „tak”. Nieco dłuższe wyjaśnienie jest — to dość kłopotliwe, i trzeba będzie wymienić wiele części. Na przykład możesz potrzebować pedału sprzęgła, głównego cylindra, cylindra niewolnika, wałów napędowych, zawieszenia koła, instrumentu, koła przelotowego i przełącznika sprzęgła do sterowania silnikiem/tempomatu. Prawdopodobnie potrzebujesz też nowych zawieszeń do skrzyni biegów. Można to zrobić. Wiele osób to zrobiło, ale wymaga to więcej pracy i więcej pieniędzy.

Czy potrzebuję nowego sprzęgła i koła zamachowego?

Na ogół dobrym pomysłem jest wymiana sprzęgła podczas wymiany skrzyni biegów. Jako minimum musisz sprawdzić zużycie tarcz sprzęgła i koła zamachowego przed zamontowaniem kolejnej skrzyni biegów - jest to znacznie łatwiejsze, gdy masz odsłoniętą skrzynię biegów.

key_image

Na które części muszę zwrócić szczególną uwagę?

A co z łożyskiem ekstrakcyjnym?

Uszkodzone łożysko wyciągowe prezentuje dźwięk wirowania, gdy samochód pracuje na biegu jałowym. Dobrym pomysłem jest zastąpienie go nowym. Nie ma nic bardziej irytującego niż spędzenie czterech godzin pracy zastępując bardzo tanią jednostkę. Łożysko odciągowe jest częścią sprzęgła, — znacznie łatwiej jest to zrobić po usunięciu skrzyni biegów.

Czy potrzebuję nowych wałów napędowych?

Prawdopodobnie nie trzeba wymieniać wałów napędowych, chyba że nie wykazują żadnych oznak zużycia. Klasyczny dźwięk „clac-clac-clac-clac”, gdy przyspieszasz, lub kierownica skręcona w jednym kierunku, może wskazywać, że zużycie jest obecne. Oczywiście należy również sprawdzić, czy mankiety szybów są w złym stanie. Jeśli tak, to muszą zostać zastąpione — zwłaszcza, że i tak zostały usunięte. Jeśli mankiety wału napędowego są pęknięte, należy również sprawdzić, czy łożyska nie zostały przez to uszkodzone.

engine_camshaft

Co to znaczy, że skrzynia biegów została wyremontowana / poddana przeglądowi?

Jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz skrzynie biegów, które zostały odnowione lub poddane przeglądowi. To, co dokładnie obejmuje, różni się całkiem sporo, więc naprawdę musisz tutaj zwrócić uwagę. Dla niektórych renowacja oznacza nowe łożysko na wałach zębatych, ale niekoniecznie nowe łożyska w dyferencjale wbudowane w samochody z napędem na przednie koła. Aby renowacja została uznana za jakąkolwiek wartość, musi zostać przeprowadzona przez profesjonalistę, który może ręczyć zarówno za pracę, jak i materiały. Wiele z nich jest w stanie wymienić łożyska, wymaga znacznie więcej umiejętności, aby odnowić skrzynię biegów, ze względu na drobne tolerancje i zużycie — w przeciwnym razie skrzynia biegów nie wytrzyma, tak jak powinna.

Trochę o blokady hamulca...

Niektóre skrzynie biegów mają wbudowany mechanizm różnicowy hamulca blokującego. Zwłaszcza samochody wyścigowe z napędem na przednie koła. W przypadku napędów na tylne koła taki hamulec blokujący byłby zintegrowany z tylnym elementem. Hamulce blokujące są używane rzadziej, ponieważ coraz więcej producentów stara się zaoszczędzić pieniądze i pozwala elektronicznym hamulcom sterującym symulować hamulec blokujący. Jeśli twoja stara skrzynia biegów ma wbudowany hamulec blokujący, należy upewnić się, że skrzynia biegów, którą zamierzasz kupić, ma również hamulec blokujący, ponieważ jest to ważny szczegół dla samochodów, w których duża część mocy musi zostać przeniesiona na przednie koła. Często skrzynia biegów będzie miała LSD (Limited Slip Differantial), jeśli ma hamulec blokujący. Jeśli jest to hamulec Torsen-z kołem zębatym, powinieneś być w stanie obrócić napęd wyjściowy z jednej strony — jeśli jest wyposażony w hamulec blokujący, druga strona obróci się w tym samym kierunku — nie, to obróci się w przeciwnym kierunku.

Porady dotyczące zakupu i wymiany używanego skrzyni biegów:

  • Autoparts24 zapewnia możliwość zwrotu- i roszczenia prawa ustawowe przy zakupie używanego skrzyni biegów.
  • Pamiętaj, aby mieć do dyspozycji kompetentnego /wykwalifikowanego mechanika podczas instalowania skrzyni biegów. Prawo do roszczenia wygasa, jeśli skrzynia biegów zostanie zainstalowana nieprawidłowo.
  • Uzyskaj dostęp do urządzenia podnoszącego i pomocnika, gdy zdejmiesz i zainstalujesz skrzynie biegów.
  • Sprawdź sprzęgło i koło muchowe pod kątem zużycia, a jeśli to konieczne, wymień. (Ręczne i DSG).
  • Wymień łożysko ekstrakcyjne, jeszcze lepiej cały zestaw sprzęgła (Ręczny).
  • Wymień uszczelki dławika na dyferencjale, jeśli jest to typ otwarty.
  • Wymień filtry na skrzyni biegów.
  • Pamiętaj, aby napełnić olejem o prawidłowym typie i ilości.

engine_camshaft

Najnowsze produkty