Menu toggle

Witamy

Auto złom: części ze złomowiska w porównaniu cenowym

Znajdź teraz:

Jaką markę szukasz?

Audi

Audi

Dostępnych części : 283.192

BMW

BMW

Dostępnych części : 230.102

Citroën

Citroën

Dostępnych części : 184.401

Dacia

Dacia

Dostępnych części : 25.859

Fiat

Fiat

Dostępnych części : 84.504

Ford

Ford

Dostępnych części : 256.266

Honda

Honda

Dostępnych części : 46.298

Hyundai

Hyundai

Dostępnych części : 133.910

Kia

Kia

Dostępnych części : 154.192

Mazda

Mazda

Dostępnych części : 82.114

Mercedes-benz

Mercedes-benz

Dostępnych części : 241.297

Mitsubishi

Mitsubishi

Dostępnych części : 73.906

Nissan

Nissan

Dostępnych części : 155.809

Opel

Opel

Dostępnych części : 194.792

Peugeot

Peugeot

Dostępnych części : 231.017

.

Co to jest recykling samochodów?

Recykling samochodów to proces ponownego wykorzystania samochodów. Recykling samochodów zajmuje się zwrotem pojazdów mechanicznych w celu ich złomowania oraz recyklingiem ich części zamiennych.

Jako zrównoważona alternatywa dla nowych części samochodowych, recykling samochodów jest opcją przyjazną dla środowiska. Zapewnia on właścicielom samochodów gotówkę i pozwala im znaleźć każdą potrzebną część zamienną taniej.

Oprócz usunięcia samochodu, recykler samochodowy (złomowisko) regeneruje i sprzedaje części zamienne, które mają jeszcze wartość.

Na stronie internetowej takiej jak Autoparts24 można porównać ceny i kupić części bezpośrednio od ponad 120 różnych recyklerów samochodów.

Autoparts24 zmienia rynek recyklingu samochodów

.
Autoparts24 to największa platforma sprzedaży samochodów z recyklingu. Mamy ponad 100 firm zajmujących się recyklingiem samochodów w całej Europie i oferujemy Państwu największy rynek używanych części samochodowych wszystkich producentów.

Autoparts24 jest cyfrowym rynkiem z pasją do recyklingu samochodów, części samochodowych i recyklingu samochodów. Wielu z naszych pracowników patrzy wstecz na długą i solidną karierę w recyklingu samochodów i branży części używanych.

Dlaczego istnieje przemysł recyklingu samochodów i handlu używanymi częściami?

Jeśli części samochodowe są dziś kupowane w punktach recyklingu samochodów / punktach skupu złomu, to zazwyczaj z powodów finansowych. Dzięki oszczędnościom rzędu 50% w stosunku do nowej ceny, handel ten pozwala klientowi zwykle na ogromne oszczędności. Podobnie, brak możliwości zakupu nowych części samochodowych jest aspektem, który motywuje do zakupu używanych części samochodowych. Zazwyczaj producenci pojazdów produkują części zamienne do danego modelu do pięciu lat po wprowadzeniu pojazdu na rynek. W momencie zaprzestania produkcji naturalnie wzrasta popyt na części używane do danego modelu, co wzmacnia pozycję firm zajmujących się recyklingiem samochodów. Z punktu widzenia przyszłości przemysł recyklingu samochodów ma zatem konkretną i dobrze uzasadnioną rację bytu.

Jeśli naprawa samochodów ma być coraz tańsza, a ich żywotność coraz dłuższa, rynek recyklingu samochodów i części używanych jest niezbędny dla klientów. Z tych powodów, przemysł ten istnieje i wierzymy, że przemysł recyklingu samochodów odnotuje silny wzrost w nadchodzących latach.

Mamy największy wybór silników zastępczych z recyklingu samochodów.

Recykling samochodów, zrównoważony rozwój i gospodarka okrężna

Wyraźniejszy nacisk na zrównoważony rozwój w przyszłości będzie również w znacznym stopniu kształtował przemysł recyklingu samochodów. Zrównoważony rozwój ma być zdefiniowany jako “zasada działania”, która “tworzy najlepsze możliwe warunki dla ludzi i środowiska, zarówno teraz, jak i w przyszłości”. Autoparts24 jest przekonany, że w najbliższej przyszłości będzie większy nacisk na recyklingu części, które są serwisowane i mogą łatwo zastąpić nowe części. Rozwój ten będzie pochodził od konsumentów, jak również będzie miał podłoże polityczne.

Od 1 stycznia 2017 r. warsztaty samochodowe we Francji są zobowiązane do oferowania napraw prywatnych samochodów osobowych i dostawczych z wykorzystaniem części używanych. Dzięki temu konsumenci mają więcej możliwości oszczędzania, a firmy zajmujące się recyklingiem samochodów mogą poddawać recyklingowi duże ilości sprawnych, zużytych części.

Francuskie prawo dotyczące konserwacji i napraw nie opiera się na dekretach UE, a zatem jest kwestią wyłącznie francuską.

Oczekujemy, że ten rozwój w przemyśle recyklingu używanych części i samochodów, jaki miał miejsce we Francji, będzie wkrótce widoczny również na poziomie europejskim. Niemniej jednak, wiele interesów narodowych i poglądów politycznych dotyczących recyklingu samochodów, jak również ochrony środowiska i inicjatyw gospodarki obiegowej, będzie miało ogromny wpływ na to, jak szybko będą postępować zmiany w dziedzinie recyklingu części samochodowych.

Jeśli szukasz wspólnego opisu terminu “recykling samochodów” w Wikipedii, najprawdopodobniej otrzymasz definicję jak poniżej jako wynik wyszukiwania:.

“Recykler samochodowy to najczęściej lokalny punkt odbioru złomu samochodowego, w którym najpierw z samochodów i innych pojazdów silnikowych usuwane są wszystkie niebezpieczne dla środowiska płyny, a następnie pojazdy te są rozbierane na części. Wiele z tych używanych części samochodowych jest sprzedawanych bezpośrednio do klientów lub przez Internet. Części zamienne, które nie mogą być sprzedane, są prasowane w małe kostki i dostarczane do zakładu przerobu złomu, gdzie są przetapiane na nowe metale.”

Firmy zajmujące się recyklingiem samochodów w Danii muszą posiadać autoryzację Danische Miljøordning for Biler (Program Ochrony Środowiska dla Samochodów). Gdy samochód jest dostarczany do autoryzowanego punktu recyklingu samochodów, wypłacana jest premia za złomowanie. W 2015 r. wyniosła ona 1.500 DKK po odliczeniu podatków ekologicznych i kosztów złomowania.

Opis ten oddaje podstawową ideę stojącą za koncepcją recyklingu samochodów, jak również cechy uznawane dziś za charakterystyczne dla tej branży. Terminologia stosowana w branży obejmuje takie pojęcia jak: złomowanie samochodów, premia za złomowanie, złom samochodowy, recykling, odzysk samochodów i złomowanie. Warunki, które oczywiście tylko w ograniczonym stopniu wskazują na możliwości i ambicje, jakie powinien mieć ten handel. Ogólnie rzecz biorąc, recykling cieszy się dużą sympatią, niezależnie od tego, czy motywy jego stosowania są ukierunkowane przede wszystkim na środowisko czy finanse. W ostatnich latach priorytetowe traktowanie recyklingu przyniosło nową koncepcję, która reprezentuje głębsze zrozumienie tego zagadnienia: gospodarkę obiegową.

Ogólnym celem Autoparts24 jest cyfryzacja i umiędzynarodowienie całego przemysłu recyklingu samochodów oraz stworzenie dużego i znaczącego zasobu części samochodowych, które mogą być kupowane i dostarczane w prosty i szybki sposób. Bez względu na to, skąd pochodzi część zamienna lub gdzie ma być dostarczona. Innymi słowy, handel częściami samochodowymi powinien być łatwy.

Recyklerzy samochodowi, jak również warsztaty samochodowe i właściciele pojazdów, którzy potrzebują części zamiennych do swoich zamówień lub własnych samochodów, kupują te części samochodowe od Autoparts24.

Złomowisko w pobliżu czy wolisz kupować online?

Jeśli znajdziesz odpowiednią część zamienną do swojego samochodu na złomowisku w pobliżu Ciebie, zazwyczaj możesz zapłacić za nią natychmiast i zabrać ją do domu.Ale w wielu przypadkach, złomowisko samochodowe w pobliżu Ciebie ma tylko ograniczoną dostawę, więc możesz nie znaleźć odpowiedniej części do swojego samochodu.

Co jeśli można usiąść w domu i znaleźć odpowiednią część samochodu podczas porównywania ofert i ceny z wielu różnych recyklerów samochodowych?

Na stronie takiej jak Autoparts24, która skupia części zamienne od ponad 120 recyklerów samochodów, można porównać ceny online dla około 4 milionów oryginalnych części zamiennych i kupić bezpośrednio od odpowiedniego punktu skupu złomu.

Niekoniecznie w pobliżu Twojego domu – przedmiot może zostać wysłany do Ciebie bezpośrednio z innego kraju w Europie. Ale cena jest taka sama, ponieważ w Autoparts24 wszystkie części samochodowe są wolne od kosztów wysyłki.

Fakt, że zbieramy części samochodowe z całej Europy oznacza, że mamy duży wybór od wszystkich producentów i dla większości modeli samochodów.

Można nas właściwie nazwać międzynarodowym złomowiskiem internetowym.

Autoparts24, recykling samochodów i odzysk samochodów

Autoparts24 jest największym recyklingu samochodów i car złomowisko platformy sprzedaży. Przyłączyło się do nas ponad 100 firm zajmujących się recyklingiem samochodów w całej Europie i oferujemy Państwu największy rynek używanych części samochodowych.

Autoparts24 jest cyfrowym rynkiem z pasją do recyklingu samochodów, części samochodowych i recyklingu samochodów. Wielu z naszych pracowników ma długie i solidne doświadczenie w recyklingu samochodów i branży części używanych.

Ponadto, staramy się zapewnić naszym klientom największy i najlepszy inwentarz używanych części samochodowych. Dla wielu klientów oferujemy również części regenerowane – w tym silniki samochodowe i skrzynie biegów. Części regenerowane były niszowym biznesem w branży recyklingu samochodów, ale spodziewamy się pozytywnego rozwoju w tej dziedzinie w przyszłości.

Na naszej platformie regularnie rejestrują się nowe firmy zajmujące się recyklingiem samochodów. Jeśli są Państwo firmą zajmującą się recyklingiem samochodów i chcieliby Państwo sprzedawać swoje części zamienne na rynku Autoparts24, prosimy o kontakt z działem zaopatrzenia Autoparts24 pod numerem telefonu +45 38 74 04 48.

Sukcesy marek samochodowych w branży recyklingu samochodów

.
Autoparts24 oferuje części zamienne do wszystkich marek i modeli samochodów. W naszym spisie znajduje się ponad 100 firm zajmujących się recyklingiem samochodów i ich zasoby.

Najpopularniejsze marki samochodów w branży części używanych w branży recyklingu samochodów to:

 

Dlaczego Autoparts24 jest przyszłą platformą sprzedaży dla branży recyklingu samochodów

Autoparts24 zapewnia swoim klientom dostęp do największego wyboru części używanych w całej Europie. Dostęp do największego cyfrowego rynku używanych części samochodowych powinien być zawsze łatwy, szybki i bezpieczny. Oferujemy również szybką dostawę za pośrednictwem renomowanych dostawców na europejskim rynku złomowania samochodów.

Nie zawsze łatwo było być klientem w branży recyklingu i odzysku samochodów. W wielu krajach części samochodowe są nadal sprzedawane w sposób analogowy. Proces ten przebiega w następujący sposób:

  1. .

  2. Klient kontaktuje się z firmą zajmującą się recyklingiem samochodów i wyjaśnia, czego potrzebuje
  1. Podmiot zajmujący się recyklingiem samochodów sprawdza następnie swój własny magazyn części samochodowych.
  2. Jeśli recykler nie ma na stanie wymaganej części samochodowej, kontaktuje się z innym dostawcą w ramach swojej sieci, aby znaleźć tę część.
  1. Kiedy recyklerowi udało się znaleźć potrzebną część samochodową, kontaktuje się on z konsumentem.
 1. Klient otrzymuje następnie informacje i ofertę dotyczącą używanej części samochodowej, w tym cenę i jakość części zamiennej.
 2. Klient zapoznaje się z ofertą recyklera i kontaktuje się z nim/informuje go, czy kupi daną część samochodową.
 3. Jeśli część została zakupiona, recykler kontaktuje się ze swoim magazynem lub innym dostawcą w swojej sieci, który posiada dany produkt na stanie.
 4. .
 5. Część jest następnie wysyłana do klienta, który w konsekwencji płaci fakturę firmy zajmującej się recyklingiem samochodów.
 6. .

Taki sposób prowadzenia działalności jest czasochłonny, zarówno dla recyklera samochodów, jak i dla kupującego.

W porównaniu z procesem zakupu nowych części – który obecnie odbywa się w 100% na platformach e-commerce z bardzo dużą ilością powiązanych szczegółów produktu – branża recyklingu samochodów stoi przed wyzwaniem, ponieważ proces zakupu jest szczególnie ważnym aspektem doświadczenia klienta w zakresie części samochodowych. Jeśli produkty recyklingu samochodowego mają konkurować z rynkiem nowych części samochodowych, klienci muszą mieć do dyspozycji nowoczesną, cyfrową platformę biznesową.

Z tego powodu Autoparts24 digitalizuje branżę recyklingu samochodów i gwarantuje jej duże uproszczenie handlu, zarówno dla recyklera samochodów, jak i dla klienta, który chce kupić używaną część samochodową. Istotne jest, aby klienci doświadczyli stuprocentowej przejrzystości w procesie zakupu i aby spełnione zostały wszystkie ich oczekiwania dotyczące z jednej strony procesu, a z drugiej strony części samochodowej. Ponadto, proces musi być szybki i nieskomplikowany, od zakupu do dostawy używanej części samochodowej. Niezależnie od tego, czy kupują Państwo automatyczne skrzynie biegów, przekładnie, silniki, drzwi samochodowe czy zderzaki.

Dlatego wszystkim naszym częściom samochodowym przyznajemy ocenę jakości.

Najważniejszą rzeczą dla Autoparts24 jest to, że nasi klienci są bardziej niż zadowoleni z zakupu. W tym celu konieczne jest spełnienie oczekiwań każdego klienta w stosunku do danej części samochodowej.

W każdej chwili mamy w ofercie 2.600.000 używanych części samochodowych w naszym sklepie. Wszystkie te używane części są unikalne, co oznacza, że wszystkie produkty są indywidualnie zarejestrowane i znajdują się w naszej bazie danych.

Jako absolutnie największa platforma recyklingu samochodów w Europie, zapewniamy klientom tak szeroki wybór części zamiennych, że konieczne jest filtrowanie wyszukiwania zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami konsumenta. A jednym z nowych kryteriów Autoparts24 oferuje dla wszystkich części zamiennych jest 5-gwiazdkowy system oceny, który daje klientom wgląd w jakość każdej części samochodu.

Wszystkie części zamienne są w pełni sprawne i mogą być natychmiast wykorzystane. Są to ogólne wymagania podstawowe, które dotyczą wszystkich części zamiennych sprzedawanych w Autoparts24.

Firmy zajmujące się recyklingiem samochodów prezentują swoje części w wielu różnych kategoriach i po różnych cenach. Dla klienta często istotna jest możliwość oceny tej jakości przed zakupem i porównania danej części z podobnymi częściami samochodowymi na podstawie ceny i jakości jako czynników nadrzędnych.

Model oceny uwzględnia dwa główne aspekty:

1. stan i jakość części samochodowych, w tym.
a. Rok produkcji
b. Przebieg
c. Inne istotne dane

2. wydajność dostawcy, w tym
a. Poziom danych
b. Liczba obrazów

Popularne kategorie w branży recyklingu samochodów

.
Wśród wszystkich marek i modeli samochodów istnieją kategorie części zamiennych, na które jest większe zapotrzebowanie niż na inne. Najpopularniejsze kategorie to:

  • .

  • Lekkie i lustrzane części
  • Części skrzyni biegów
  • Części do automatycznych skrzyń biegów
  • Części silnika
  • Elektroniczne części
  • Części układu kierowniczego
  • Części podwozia
  • Części hamulców
  • Części nadwozia
 • Części chłodnicy

 

Dostawa

Bezpieczeństwo i szybkość dostawy mają najwyższy priorytet. Nasi klienci zazwyczaj pilnie potrzebują części zamiennych i preferują szybką dostawę. Nasze magazyny części zamiennych znajdują się w różnych miejscach w kilku krajach Europy, a klienci z całego świata kupują od Autoparts24. Te czynniki geograficzne sprawiają, że udało nam się skutecznie stworzyć bezpieczny łańcuch dostaw.

Tak jak praca recyklera samochodowego, który wyjmuje część zamienną, czyści ją i odpowiednio pakuje do transportu, również sam transport musi być szybki i sprawny. Wysyłka jest jedną z podstawowych usług, które oferujemy naszym klientom w ramach naszych rozwiązań.

Również w tej części naszego serwisu najważniejsza jest jakość. Dlatego też stawiamy wyłącznie na najbardziej sprawdzone firmy logistyczne i spedycyjne, takie jak DHL, UPS i Schenker.

W ramach naszej usługi dostawy oferujemy dwie opcje:
1. dostawa standardowa – dostawa w ciągu 2 do 5 dni roboczych.
2. przesyłka ekspresowa – dostawa w ciągu 1 do 2 dni roboczych

Standardowa dostawa jest bezpłatna i jest już wliczona w cenę części zamiennej. Dla większości części samochodowych dostępna jest ekspresowa dostawa.

.

Gwarancja

.
Wszystkie zakupy podlegają przepisom dotyczącym niezgodności z duńską ustawą o sprzedaży towarów i marketingu, w tym przepisom dotyczącym reklamacji.

W przypadku wystąpienia błędu w zamówieniu lub dostawie należy skontaktować się z AP24 w ciągu ośmiu (8) dni od daty gwarancji za pośrednictwem linku zwrotów w sklepie internetowym. Gwarancja obejmuje tylko zakupione produkty, a nie części zamienne, które są dostarczane bezpłatnie. W przypadku silników następujące pozycje są uważane za części zamienne: Sprzęgło, Turbo, Pompa wody i dysze itp.

Konsumenci muszą złożyć reklamację w rozsądnym czasie po odkryciu wady, ale nie później niż dwa (2) lata po otrzymaniu produktu. Dla właścicieli firm, Autoparts24 oferuje gwarancję na sześć (6) miesięcy.